Kiderült, mennyi időbe telik kibányászni egy darab Bitcoint egy GameBoyjal
A nyolcbites játékkonzollal kibányászott kriptovalutát az emberi faj már valószínűleg nem fogja tudni használni, de a nagyobb meglepetés, hogy a dolog működik.
A Nap jelenlegi tudomásunk szerint ötmilliárd év múlva vörös óriássá fog változni, a Földet elnyelve eközben. Egy Game Boy mindeközben pár kvadrillió év múlva fog kibányászni egy Bitcoin blokkot. Szóval igen, az 1989-es játékkonzol nem a legjobb a célra, és mire eredményes lesz a munkája, addigra a Naprendszer jelenlegi formájában nem fog létezni.
A történet igazából azért érdekes, mert egy stacksmashing néven futó youtuber kipróbálta, hogy működik-e a dolog. A projekt kezdettől fogva kudarcra volt ítélve – még mai gamerfelszereléssel is kényelmetlenül sokáig tart a kriptovaluták bányászása – de sikerült nekiállni a bányászásnak, még ha fájdalmasan lassan is.
Hogy hogyan lehet egy Game Boyt bányászásra bírni? Ennek a lényege a Raspberry Pi Picóban, egy kb. ezer forintos egyszerű számítógépben rejlik, amely segít a Game Boynak kommunikálni a Bitcoin hálózataival egy módosított kábelen és egy PC-n keresztül.
Ehhez jön egy USB-s flash memóriával ellátott adatkazetta, amelyre a bányászROMok lettek telepítve és kezdhetjük is. A manapság elsősorban külön erre fejlesztett áramkörök, például az Antminer S19 Pro másodpercenként száz terahasht számolnak ki, míg a Game Boy módosított CPU-ja csupán 0,8 hasht tud másodpercenként.
Ami határozottan a Game Boy előnyére válik azonban, hogy messze kevesebbet fogyaszt négy AA-s elemével, mint az S19 Pro 3250 wattja.