Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Orosz hackerek férhettek hozzá az USA belbiztonsági miniszterének e-mailjeihez

A SolarWinds hackertámadás-sorozat részeként az egykori belbiztonsági miniszter és kiberbiztonsági szakértői személyzete elektronikus postafiókjához is hozzáfértek a kémek.

...svg content...Washington, 2020. június 23. Chad Wolf amerikai ügyvezetõ belbiztonsági miniszter televíziós interjút készül adni a washingtoni Fehér Ház kertjében 2020. június 23-án. MTI/EPA/Consolidated News Photos pool/Stefani Reynolds
Külföld
Author image

Kornis Vivien

Szerkesztő

Orosz hackerek férhettek hozzá az Egyesült Államok belbiztonsági vezetőjének és kiberbiztonsági szakértőinek e-mail fiókjához Donald Trump elnöksége alatt. A kiberbiztonsági szakértők munkájához tartozott, hogy az idegen országok fenyegetéseit azonosítsák be, mérjék fel és utasítsák el. Nem nyilvános információ, hogy a Chad Wolf egykori belbiztonsági miniszterének és személyzetének elektronikus porstafiókjához hozzáférő hackerek milyen adatok birtokába kerültek, ám az eset szimbolikus jelentőségű – írja az Associated Press

A SolarWindsként elhíresült virtuális kémtámadás részeként a Belbiztonsági Minisztériumot (DHS) ért hackertámadás megkérdőjelezi az Egyesült Államok kormányának képességét a lakosság, a vállalatok és az intézmények védelméről, hiszen saját magukat sem tudják megvédeni.  Soron kívül Nagyar Márton a romániai életszínvonalról: „A románok sehol nincsenek hozzánk képest”

Decemberben a hatóságok felfedeztek egy legalább kilenc szövetségi ügynökséget és több tucat magánvállalkozást érintő, hónapokon keresztül tartó kiberkémkedést, melyet egy széles körben elterjedt texasi székhelyű cég szoftverén, a SolarWinds programján keresztül végeztek a támadók.

Az Egyesült Államok hatóságai szerint a SolarWinds-akcióért orosz hackerek a felelősek. Pal Nakasone tábornok, a Pentagon kiberegységének vezetője múlt héten elmondta, hogy Biden kormánya többféle válaszlehetőséget fontolgat. Oroszország tagadta, hogy szerepe lett volna a támadásban. 

Az eset nyilvánosságra hozása óta több hackertámadás történt, amelyek felhívták a figyelmet az Egyesült Államok állami és magánszektorainak biztonsági hiányosságaira.Februárban egy hacker megpróbálta megmérgezni egy floridai kisváros ivóvíz-ellátórendszerét, márciusban pedig a Microsoft Exchange e-mail szervezein keresztül érte új támadás az országot, melyet a cég szerint kínai állami hackerek végeztek. Kína tagadta, hogy szerepe lett volna a Microsoft-támadásban. 

Biden ígéretet tett arra, hogy hamarosan felülvizsgálják a szövetségi kormányzás ügynökségeit és intézményeit érintő kiberbiztonsági modernizációs és technológiai hiányosságokat. A nemrég elfogadott segélycsomag része egy 650 millió dolláros forrás is, melyet a Kiberbiztonsági és Infrastrukturális Biztonsági Ügynökség számára különítettek el.