Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,06 Ft
Euró
390,53 Ft
Font
457,41 Ft
Bitcoin
57,108 $

Koronavírus – már 62 ország támogatja az EU és Ausztrália által javasolt független vizsgálatot

Még mindig nem teljesen tisztázott az eredete a mára globális pandémia mértéket öltő koronavírusnak, amely lassan 5 millió embert fertőzött meg, valamint közel 314 000 halálos áldozatot szedett az 1.8 millió gyógyult mellé.

Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő

Jelenlegi tudásunk szerint a vuhani húspiachoz köthető a járvány eredeti kitörése, vélhetően denevérről terjedt át emberre. Ez a válasz azonban nem nyugtatta meg teljesen Ausztráliát, ezért elsőként a világon egy minden államtól független vizsgálatot kezdeményezett a vírus eredetének felkutatása érdekében.

Ehhez a kezdeményezéshez idővel csatlakozott az Európai Unió is, mostanra szépen lassan 62 országos koalícióvá vált ez a javaslat, időközben ugyanis csatlakozott Indonézia, Japán, Oroszország, Dél-Afrika, Dél-Korea és még Törökország is. A vizsgálat célja a WHO által koordinált koronavírusra adott válasz független és alapos átvizsgálása lenne. Soron kívül Szigorított a kormány a testnevelés óra alóli felmentéseken

Ennek következtében Peking egy agresszív lejárató-kampányba kezdett, melynek kereteiben azzal vádolja Ausztráliát, hogy rajtuk keresztül indított el az Egyesült Államok egy propaganda-háborút. A helyzet lassan kereskedelmi háború szélére sodorja a két országot, és egyelőre nem úgy látszik, hogy csillapodnának a kedélyek.

A helyzet érdekessége azonban, hogy az EU-Ausztrália kezdeményezésben nem tesznek említést Kínára vagy Vuhanra vonatkozóan, ahol egyébként az első eseteket regisztrálták. A kezdeményezés a WHO és az Állategészségügyi Világszervezet kollaborációjára szólít fel, akiktől azt várják:

„Tudományos módszertannal keressék fel a vírus állati eredetére utaló jeleket, és a lehetséges útvonalakat, melyeken keresztül az emberi szervezetbe bejutottak, ideértve a potenciális köztes gazdatestek szerepét.”

Az Európai Unió külügyekért felelős szóvivője, Virginie Battu-Henriksson elmondta, sem Canberrának, sem Brüsszelnek nem célja, hogy bármelyik felet is hibáztassa, sokkal inkább az országokat szeretnék felsorakoztatni egy közös megoldás megvalósítása érdekében.

Már egy kínai szakértő szerint sem mentek feltétlenül rendben a dolgok:

https://liner.hu/egy-kinai-szakerto-szerint-a-vuhani-hatosagok-tobb-dolgot-is-elhallgattak/

Indul a rákkeltő hatásairól ismertté vált gyomorsavcsökkentő elleni első per

Chicagóban veszi kezdetét a Zantac gyomorsavcsökkentő gyógyszer rákkeltő hatásairól szóló első per.

Szigorított a kormány a testnevelés óra alóli felmentéseken

A parlament elfogadta a közoktatási szabályokat érintő törvénymódosításokat, amelyek új szabályokat vezetnek be a testnevelési órák alóli felmentések kapcsán.