Minden ötödik véradó donor szervezetében megtalálhatóak a koronavírus elleni antitestek
Március első hetében az Amerikai Vöröskereszt által begyűjtött vérminták 21 százalékában kimutatták a covid-fertőzéssel szemben termelődött ellenanyagokat.
A CNN riportjából kiderült, hogy 2020 júniusa és 2021 márciusa között az Amerikai Vöröskereszt több mint 3,3 millió donációt fogadott, ez idő alatt pedig a mintákon elvégzett tesztek során kiderült, hogy a véradók 7,5 százaléka rendelkezett koronavírus elleni antitestekkel.
Mindez azt jelenti, hogy a szóban forgó egyének már érintkeztek a vírussal anélkül, hogy tudtak volna róla, ezáltal kialakult szervezetükben a természetes immunitás, ami elengedhetetlen alapköve a kórokozóval szembeni védekezésnek.
Amíg tavaly októberben a véradók mindössze 4 százalékánál azonosították az antitesteket, addig idén januárra 12 százalékra, míg márciusra már 21 százalékra nőtt az ellenanyag aránya.
Annak ellenére, hogy a véradók nem reflektálják a teljes lakosság ellenállóképességét, mégis érdekes eredmények születtek, amelyek arra utalnak, hogy a nyájimmunitás hamarabb kialakulhat, mint azt korábban a szakemberek feltételezték.
Az amerikai Járványügyi és Járványmegelőzési Központ (CDC) tanácsadója, Dr. William Schaffner elmondta, bár lenyűgözőnek tartja a kutatások eredményeit, a teljes védettséget kizárólag a vakcinák biztosíthatják: