Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Sikeresen kinyomtatták a világ legnagyobb laboratóriumi steakjét

A MeaTech 3D izraeli vállalat azt állítja, hogy sikeresen bioprinteltek egy tíz dekás steaket, amely kizárólag laboratóriumban termesztett zsír- és izomsejtek rétegeiből áll.

...svg content...Twenty20
Technológia
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A biotechnológiai cég állítása szerint az ominózus húsdarab az eddigi legnagyobb tenyésztett steak, amelyet valaha is elkészítettek, ez pedig azt jelenti, hogy fontos lépéseket tettek a laboratóriumi körülmények között növesztett, bioprintelt ínyencségek méretarányos előállításának célja felé.

A kinézete talán hagy némi kívánnivalót maga után, mint ahogyan az ízéről sem sokat tudni, de az szinte biztosra vehető, hogy nem ez a 100 grammos különlegesség fogja lenyűgözni a gurmékat és ételkedvelőket, ám a technológia révén mégiscsak közelebb kerülhetünk egy humánusabb jövőhöz, hiszen csökkenthetjük általa az állatok nevelésétől és levágásától való függőségünket és az élelmiszerek karbonlábnyomát is. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

A MeaTech 3D startup a The Guardian szerint jövőre szeretné elindítani a steak és más, tenyésztett állati zsiradékot használó termékek kísérleti változatát. Hogy a vállalat képes lesz-e kellőképpen megnövelni a működését ahhoz, hogy elfogadható áron kínálhassa laboratóriumi steakjeit, egyelőre nem világos, a bizonytalanság ugyanis az egész születőben lévő iparágat sújtja.

De nem a MeaTech 3D az egyetlen cég, amely az eljárás iparosításán dolgozik: a cég része egy sokkal nagyobb, izraeli vállalkozásokból álló hálózatnak, amelyek bíznak a laboratóriumban termesztett húsok jövőjében.

A zsír- és izomrétegek nyomtatása lehetővé teheti, hogy egy nap egyedi steakeket termesszünk, amelyekkel szemben a valódi húsok sem tudnak ringbe szállni, bár ehhez még rengeteg fejlesztést el kell végezni, nem beszélve arról, hogy a piaci ár visszaszorítása sem lesz túlságosan egyszerű feladat.