Jelezniük kell a tartalomkészítőknek, ha MI által generált tartalmat töltenek fel a YouTube-ra
Az álhírek elleni küzdelem érdekében arra kéri a tartalomkészítőket a YouTube, hogy jelezzék, amennyiben olyan tartalmat töltenek fel, amely – akár részben – mesterséges intelligencia által generált.
A hiteles és az MI által manipulált tartalmak közötti különbségtétel egyre nehezebbé válására válaszul a YouTube bevezetett egy olyan irányelvet, amely előírja az alkotók számára, hogy jelöljék meg a módosított vagy módosított anyagot is tartalmazó videókat, ami újabb nagy változásokat hozhat.
A platform új irányelvei előírják, hogy a valós személyek képmását, eseményekről és helyszínekről készült módosított felvételeket vagy számítógép által generált valósághű jeleneteket felhasználó videókat „módosított vagy szintetikus tartalom” címkével kell ellátni, mely eddig nem volt példa
A címke láthatósága a téma érzékenységétől függően változik. Az olyan érzékeny témák esetében, mint az egészségügy, a konfliktusok, a választások és a pénzügyi kérdések, a címke jól láthatóan megjelenik a lejátszón, míg a kevésbé érzékeny tartalmak esetében a címke a videó bővített leírási részében lesz feltüntetve.
A YouTube közleménye azt is tisztázza, hogy nem minden esetben kell majd feltüntetni a mesterséges intelligencia használatát. A címkézési kötelezettség alól mentesülnek többek között a forgatókönyvírásban vagy koncepcióalkotásban alkalmazott MI-alkalmazások, valamint az olyan elemek is, mint például a speciális effektek vagy akár a kedvezőbb megjelenést nyújtó filterek is.
NE HAGYD KI
Bár a YouTube egyelőre nem határozott meg konkrét végrehajtási intézkedéseket, figyelmezteti az alkotókat, hogy az irányelvek jövőbeni be nem tartása a videók eltávolítását, a fiókok felfüggesztését vagy más szankciókat vonhat maga után, beleértve a monetizáció esetleges elvesztését is.