Újabb klasszis int búcsút a nemzeti válogatottnak

Xherdan Shaqiri, a svájci labdarúgó-válogatott egyik legkiemelkedőbb játékosa 14 év után bejelentette visszavonulását a nemzeti csapattól.

...svg content...Fotó: EPA/PETER KLAUNZER

Kiss László

A 32 éves középpályás pályafutása során 125 alkalommal öltötte magára a svájci mezt, ezalatt 32 gólt szerzett. Shaqiri egyedülálló rekordot állított fel azzal, hogy hét nagy tornán is képviselte hazáját a 2010-es világbajnokságtól kezdve egészen a 2024-es Európa-bajnokságig.

A játékos utolsó nagy megmérettetése a 2024-es Európa-bajnokság volt, ahol Svájc a negyeddöntőig jutott. Shaqiri két mérkőzésen lépett pályára a tornán, mielőtt csapata búcsúzott a további küzdelmektől. Soron kívül Magyar Péter kiadta a listát, kik nem lehetnek párttagok a Tisza Pártnál

„Hét torna, sok gól, 14 év a svájci válogatottban és felejthetetlen pillanatok. Most azonban eljött az idő, hogy elköszönjek a nemzeti csapattól,” írta Shaqiri az Instagramon közzétett bejegyzésében, majd hozzátette: „Csodálatos emlékekkel távozom, és mindenkinek köszönettel tartozom.”

Shaqiri klubszinten is jelentős sikereket ért el. Háromszor nyert svájci bajnokságot az FC Basel színeiben, ugyanennyiszer diadalmaskodott a Bundesligában a Bayern München játékosaként, valamint Premier League győzelmet is ünnepelhetett a Liverpoolban.

Jelenleg az amerikai labdarúgó-bajnokságban (MLS) szereplő Chicago Fire csapatát erősíti, ahová 2022-ben igazolt.