WHO: a koronavírus egy „párhuzamos járványt” is kirobbantott Európában
Dr. Hans Kluge, az Egészségügyi Világszervezet európai irodájának vezetője elmondta, a fiataloknak legalább fele arról számolt be, hogy depresszió vagy szorongás tüneteit produkálja, mely arra vezethető vissza, hogy a járvány érdekében hozott áldozatok kezdik megtenni a hatásukat.
Különösen nehezen érinti a fiatalokat a koronavírus-járvány okozta áldozathozatalok, mely egyáltalán nem tekinthető meglepőnek: életük két legfontosabb és legelengedhetetlenebb elemében, az oktatásban és a szórakozásban szenvedtek el korlátozásokat.
Az Egészségügyi Világszervezet beszámolója szerint pedig ennek a hatásai már a COVID-19 pandémiával „párhuzamosan” megjelenő járványban már formát is öltöttek, amely legfőképpen Európában van kibontakozó félben.
Dr. Hans Kluge, a WHO európai irodájának a vezetője úgy fogalmazott, az „áldozathozatalok éve”, melynek keretében az országok teljes vagy részleges lezárásokkal küzdött a koronavírus-járvány ellen, pusztító hatással volt az európai fiatalságra:
Dr. Kluge elmondta, a WHO prioritásai között szerepel, hogy foglalkozzanak az üggyel, és minden országnak, amelynél súlyosabb a probléma, segítséget nyújtsanak – idézte a The Telegraph. A vezető azonban arra kér mindenkit, hogy legyenek kitartóak, ugyanis csak türelemmel lehet legyőzni a járványt, és feloldani a korlátozásokat.
Dr. Kluge megjegyezte, hogy jelenleg „járványügyi paradoxon” kezd kialakulni Európában, ugyanis bár a koronavírus-vakcinák reményre adnak okot, a különböző vírusmutációk éppen aggodalomra, amelyek kapcsán még mindig nem tudni pontosan, hogy hatásos-e ellenük a vakcina.
A koronavírus-járvány nemrégiben nagyon súlyos mérföldkőhöz érkezett: a regisztrált fertőzöttek száma meghaladta a 100 milliót, és már 101 milliónál jár globálisan. Globális viszonylatban 2.1 millió ember vesztette életét, akik harmada, 700 ezer fő európai volt.