Több mint 10 kilométer hosszú víz alatti autópálya-alagutat adtak át Kínában
Közel négy év építés után megnyílt a járműforgalom előtt Kína leghosszabb víz alatti autópálya-alagútja.
A 10,79 kilométer hosszú Taihu-alagút a Taihu-tó alatt húzódik a kelet-kínai Csiangszu tartományban, Sanghajtól mintegy 50 kilométerre keletre. Az építése 2018. január 9-én kezdődött, és Csiangszu kormányzati tisztviselői szerint 9,9 milliárd jüanba, azaz nagyjából 504 milliárd forintba került.
Több mint 2 millió köbméter betont használtak fel a hat sávos, 17,45 méter széles, kétirányú alagút megépítéséhez, a mennyezetét színes LED-fényekkel látták el, amelyek célja, hogy fenntartsák a járművezetők figyelmét – írja a CNN.
Az alagút a 43,9 kilométeres Csangcsou-Wuxi autópálya része, amelyet 2021. december 30-án nyitottak meg a forgalom előtt. Alternatív gyorsforgalmi utat biztosít a Sanghaj és Nanjing, Csiangszu fővárosa között az utazók számára.
Jelenleg épül egy másik autópálya-alagút Norvégiában, amely ha elkészül, akkor a világ legnagyobbja lehet a 14,3 kilométeres hosszával.
A vízi alagutak között a legnagyobb és leghíresebb egyértelműen a Csalagút vagy Csatorna-alagút a maga 37,9 kilométer hosszával, amely Angliát és Franciaországot köti össze.