479,38 Ft
64,084 $

Újabb nagy magyar sportsiker, aranyérmes a magyar nyíltvízi váltó

Aranyérmes lett a magyar nyíltvízi váltó a vizes Európa-bajnokságon.

...svg content...Fotó: Szimcsák Mira, Fábián Bettina, Betlehem Dávid és Rasovszky Kristóf (b-j) a nyíltvizi úszók csapatversenyének döntője előtt a belgrádi vizes Európa-bajnokságon 2024. június 15-én. MTI/Derencsényi István

TÉMÁK

A Szimcsák Mira, Fábián Bettina, Betlehem Dávid, Rasovszky Kristóf összeállítású magyar csapat aranyérmet nyert szombaton a nyíltvízi úszók váltóversenyében a belgrádi vizes Európa-bajnokságon.

Ebben a versenyben nagy világversenyen első alkalommal diadalmaskodott a magyar csapat. A válogatott így négy dobogós helyezéssel zárta a szakág küzdelmeit: korábban Betlehem Dávid 5 kilométeren arany-, 10 kilométeren bronzérmet nyert, míg Fábián Bettina 5 kilométeren lett harmadik. Soron kívül Így változik a boltok nyitvatartása október 23-án

A magyarok a szám favoritjaként ugrottak vízbe, hiszen az Eb-n eddig Betlehem 5 kilométeren arany-, 10 kilométeren pedig bronzérmet nyert, Fábián a rövidebb távon lett harmadik, Rasovszky pedig az olimpiai táv aktuális világbajnoka.

Gellért Gábor szövetségi kapitány szokás szerint a két lány, két fiú összeállítást választotta, és a korábbi világversenyekkel ellentétben ezúttal nem kellett izgulnia, a harmadikként úszó Betlehem ugyanis tönkreverte a mezőnyt, és majd 20 másodperces előnnyel váltott Rasovszkyval, akinek nagyjából csak annyi volt a feladata, hogy „ne tévedjen” el és behúzza a diadalt. Az olimpiai ezüstérmes természetesen magabiztosan hozta ezt, megszerezve ezzel a sporttörténeti sikert.

Csatlakozz a Liner.hu szerkesztői csapatához!