Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Vitézy Dávid hosszabb nyári díszkivilágítást javasol Budapesten

Vitézy Dávid hosszabb nyári díszkivilágítást javasol Budapesten

Vitézy Dávid hosszabb nyári díszkivilágítást javasol Budapesten
Fotó: MTI/Purger Tamás

A képviselő szeretné, ha este is gyönyörködhetnénk a fővárosban.

Vitézy Dávid fővárosi képviselő péntek reggeli Facebook-bejegyzésében arra hívta fel a figyelmet, hogy Budapest – mint a világ egyik legszebb városa – megérdemelné, hogy éjszaka is tovább gyönyörködhessünk benne.

A cikk a videó után folytatódik

Jelenleg azonban a nyári időszakban a díszkivilágítás csupán sötétedés után 1-2 órán át működik, majd lekapcsolják, így korlátozottan élvezhető a belváros esti fénye.

A jelenlegi szabályozást még a koronavírus-járvány idején vezették be a kijárási korlátozások és az elszálló energiaárak miatt, s bár ezek az okok már régóta nem állnak fenn, a korlátozott üzemidő azóta is érvényben van – emlékeztetett Vitézy.

A Podmaniczky Mozgalom nevében azt javasolja, hogy a Fővárosi Közgyűlés vizsgálja felül a szabályozást, és nyáron hosszabbítsa meg a díszkivilágítás működési idejét éjjel 1 óráig, míg télen este 10 helyett éjfélig maradjanak égve a város fényei.

Vitézy szerint ez az apró változtatás sokat jelentene: segítene erősíteni a város iránti büszkeséget, javítaná a városi életminőséget, és segítene vonzóbbá tenni Budapestet a lakosok és a turisták számára egyaránt.