Virológus: fel kell készülni az EU-s határnyitás következményeire
Az Egészségügyi Világszervezet is megerősítette az elmúlt hetekben érezhető tendenciát, hogy a koronavírus-járvány még mindig emelkedő félben van a világ számos pontján.
Az Egészségügyi Világszervezet is megerősítette az elmúlt hetekben érezhető tendenciát, hogy a koronavírus-járvány még mindig emelkedő félben van a világ számos pontján.
Az európai járványhelyzet már nagyjából stabilnak tekinthető, viszont az Egyesült Államokban és Latin-Amerikában rendkívül súlyos, helyenként kilátástalannak nevezhető a járvány jelenlegi terjedése. Ezen felül számos afrikai is ázsiai országban is tapasztalhattuk, hogy aggasztóan növekednek az esetszámok.
A koronavírus gyógyítása kapcsán a legtöbb kormánynak, szakértőnek és laikusnak a védőoltásban van az utolsó reménye, hogy kontrollálható mederbe tudja terelni a járvány terjedése, vagy akár egyenesen véget is vet annak. Egészen addig abban a néhány gyógyszerben lehet bízni, ami jelenleg rendelkezésünkre áll, közülük pedig mindenképpen a Remdesivir kiemelendő.
Bizonyos tanulmányok szerint viszont a Remdesivir önmagában egyáltalán nem hatásos a COVID-19 betegek gyógyulása szempontjából, ennek kapcsán például Marc Van Ranst, a Leuven Egyetem virológusa úgy fogalmaz, hogy ez sem csodaszer, csak enyhén tud javítani a borzasztó helyzeten.
Van Ranst kiemeli, hogy most nem is a gyógyszerek kapcsán kell aggódnunk, hanem sokkal inkább az Európai Unió tervén, hogy egymásnak, illetve zárt mennyiségű harmadik világbeli országnak megnyitják a határaikat. Természetesen a súlyos epidemiológiai helyzetű országoknak, mint USA vagy Brazília, de a döntés így is sok veszélyt hordozhat magában.
A koronavírus-járvány továbbra is megállíthatatlanul terjed a világ különböző pontjain, és ami a kitörés kezdete óta már több mint 10.7 millió ember fertőzött meg globálisan. A fertőzöttek közül több mint 517 000 ember vesztette életét, ami rég látott veszteség egy járvány tekintetében.