391,78 Ft
457,76 Ft
62,593 $

Vinícius Júnior parádéjával nyert a Real Madrid az Osasuna ellen

Vinícius Júnior két góllal járult hozzá a Real Madrid idegenbeli győzelméhez az Osasuna ellen a LaLiga 29. fordulójában.

Fotó: EPA/Villar Lopez

Hujber Dávid

Ezen a hétvégén is van mit néznünk a televízióban, és ez a spanyol ligában sincs másképp. A LaLigában javában zajlanak az események, miközben a Real Madrid újabb lépést tett meg afelé, hogy övé legyen a bajnoki cím. A Bajnokok Ligájában pedig már a negyeddöntőben várják a folytatást, és reális esélyük lehet a trófeára.

Legutóbb az Osasuna otthonában lépett pályára a királyi gárda Ancelotti vezetésével, akik csak maximum ideig-óráig tudták megnehezíteni a nagyok dolgát. Vinícius Júnior már a 4. percben eredményes volt, amire a Real meglepetésére pár pillanattal később válaszoltak is a hazaiak Budimir góljával. Soron kívül A hét első felében napsütés, a második felében esős és szeles lesz az idő

A Real Madrid nem hagyta annyiban a dolgot, és mielőtt az Osasuna elhitte volna, hogy lehet keresnivalója, a 18. percben Carvajal Valverde passzából beköszönt, és máris 2-1 volt az állás. Ugyan ezt követően hosszabb gólcsend következett, a 61. percben megint megrezdült a háló, ezúttal Díaznak adott gólpasszt Valverde, aki kiválóan játszott a meccsen.

Olyannyira fontos szerepet vállalt, hogy a 64. percben már Vinícius Júniort szolgálta ki, aki ezzel meglőtte a második gólját. Látványos módon, éles szögből gurított a kapuba, és máris 4-1-re módosult az eredményjelző a stadionban, ahol végig jó volt a hangulat, hiába a Real Madrid fölénye.

Ugyan a hosszabbításban az Osasuna eredményes tudott lenni, ez csak szépítésre volt elegendő, nem többre. A 4-2-es végeredmény után a Real Madrid 72 pontos az élen a 62 pontot gyűjtött, de egy meccsel kevesebbet játszott Girona előtt, míg a Barcelona 61 ponttal rugaszkodik neki a fordulónak, addig az Osasuna csak a 10. 36 ponttal.