Világrekord az esetszámokban, Európa pedig a második hullám szelét érzi – napi koronavírus-jelentés
A Worldometers adatbázisa szerint az elmúlt 24 óra során 273 519 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak globális viszonylatban, valamint újabb 6034 ember esett a vírus áldozatául.
A Worldometers adatbázisa szerint az elmúlt 24 óra során 273 519 koronavírus-fertőzöttet regisztráltak globális viszonylatban, valamint újabb 6034 ember esett a vírus áldozatául.
Az egyik legszomorúbb adatot Indiában rögzítették az elmúlt napon, ugyanis zsinórban második napja regisztrálnak annyi fertőzöttet, amennyi a korábbi rekordot a múltnak adja át. Az elmúlt 24 óra során 77 266 új esetet találtak, ami a pandémia kezdete óta a második legsúlyosabb napi esetszám, ami egy országhoz köthető.
Az abszolút rekordot egy nappal előtte állította be a Föld második legtöbb lakosát számláló országa, augusztus 26-án 85 687 indiainak lett pozitív a koronavírus-tesztje, 3.3 millióra növelve ezzel az összes fertőzöttek száma. Indiában a fertőzöttek viszonylatában relatíve „alacsony” a halálos áldozatok száma, 61 259 ember vesztette életét a pandémia kitörése óta.
Spanyolországban szintén új erőre kapott a járvány, ugyanis megérkeztek a csütörtöki adatok, amelyik kísérteties számokat idéznek. Csütörtökön 9658 spanyolnak lett pozitív a koronavírus-tesztje, ám ahogyan a járványügyi felelős is elmondta, teljes más a helyzet, mint márciusban vagy áprilisban, ugyanis sokkal felkészültebbek ahhoz képest, valamint a fertőzések javarészt tünetmentesek vagy enyhék.
Franciaországban a járvány tetőpontja, vagyis március 31 óta nem látott mennyiségű, 6111 fertőzöttet regisztráltak, és hetek óta felfele megy csak ez a szám. A franciák reagáltak is, Párizsban például kötelezővé tették a maszkviselést, ami alól csak a biciklisek, valamint a szabad levegőn sportolók képeznek csak kivételt.
Az Egyesült Királyságban továbbra is a lokális kitörések okozzák a fejfájást, újabb egy norfolki csirkefeldolgozóban zárult már 75 munkásnak pozitív eredménnyel a koronavírus-tesztje. Országszerte emelkednek ugyanakkor az esetszámok, az elmúlt 24 órában például 1522 új koronavírus-fertőzöttet találtak, ami június 12 óta a legmagasabb szám.
Ne hagyd ki:
Németország 1507 új megbetegedést érzékeltek a járványügyért felelős Robert Koch Intézet beszámolója szerinted, számos tartományban érzékelik a fertőzöttek számának emelkedő tendenciáját. Merkel ennek kapcsán ki is jelentette, ameddig nem lesz vakcina, nagyon nehéz hónapok állnak Németország és a világ előtt is.
Ázsiában sem csillapodik a második hullám: a Fülöp-szigeteken egy híján 4000, Dél-Koreában 371, Japánban 872 új fertőzöttet találtak. Tokióban a fertőzöttek száma meghaladta már a 20 000-et, míg Dél-Koreában továbbra is a Sarang-jeil egyházhoz köthető járványkitörés miatt fáj a hatóságok feje.
A legsúlyosabb gócpontnak számító Egyesült Államokban újabb 45 966 fertőzöttet találtak, viszont ez már jóval kevesebb, mint amit néhány héttel ezelőtt tapasztaltak, amikor tartósan 60 ezer felett járt ez a szám. Az Egyesült Államok már közel 5.9 millió fertőzöttet számlál, akik közül 180 824 ember vesztette életét.
Eközben újabb ellentét van kibontakozóban Trump elnök és az állam között, ugyanis az elnökség már többször is azt hangsúlyozta, csökkenteni kell a tesztelési kapacitást, mivel teljesen feleslegesen tesztelnek ennyi embert. Azóta több, súlyosabb járványkitöréssel küzdő állam – mint Arizona, Kalifornia, Florida és Texas – jelezte, nem óhajtják visszafogni magukat a teszteléssel.
Latin-Amerikában pedig egy rendkívül szomorú mérföldkőhöz érkezett a koronavírus-járvány, ugyanis elérte a fertőzöttek száma a 7 millió főt. Valamennyi ország súlyos járványhelyzettel küzd, ám a régió fertőzötteinek több, mint felét így is Brazília adja, ahol már több mint 3.7 millió SARS-CoV-2 beteget azonosítottak.
Ne hagyd ki: