394,27 Ft
468,36 Ft
60,300 $

Videós összefoglaló a Dzsudzsák vezette Debrecen győzelméről az ETO ellen

A Dzsudzsák Balázs vezette Debrecen magabiztos győzelmet aratott a ETO ellen az NB1-ben, akik nagyon rosszul kezdték a szezont.

...svg content...Fotó: Dzsudzsák Balázs, a debreceni csapat játékosának gólöröme a labdarúgó OTP Bank Liga 25. fordulójában játszott Debreceni VSC - Zalaegerszegi TE FC mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2024. március 17-én. MTI/Derencsényi István
Author image

Hujber Dávid

Mint ismeretes, az ETO hazai pályán fogadta a Debrecent péntek este az NB1 második fordulójában. Az ETO újoncként játszik a legmagasabb osztályban, de egyelőre nagyon nem megy nekik a játék, még csak pontot sem szerezte az első két fordulóban.

A DVSC sem kegyelmezett, három góllal távoztak, miközben egyet sem kaptak. Az 55. percben kezdték meg a gólgyártást, mialatt a nemrég hosszabbított Dzsudzsák is a kezdőben kapott helyet, és még mindig fontos láncszemként van jelen a DVSC életében. Soron kívül Orbán Viktor, majd Magyar Péter is profilképet váltott az árvízvédelem alatt

5 perccel később Donát 2-0-ra módosította az állást Domingues gólja után, de a végére is maradt egy vendéggól. Silue köszönt be a 85. percben, amivel végérvényesen eldőlt a 3 pont sorsa. Ugyan az ETO 21 lövést eresztett meg, míg a Debrecen csak 8-at, messze hatékonyabbak voltak a kapu előtt. A kapura tartó lövésekben (7-4) is jobb volt az ETO, ugyanakkor a DVSC négy kísérletéből három beakadt a kapuba.

Az ETO két vereséggel az utolsó helyen áll, míg a DVSC az élen várja a folytatást, de eddig csak egy meccset játszottak. Szombaton a Videoton a Diósgyőrt fogadja 16 órakor, míg este a Nyíregyháza az MTK otthonába látogat, addig a Fradi a KTE ellen kezdi meg a menetelést, szintén 19 óra 45 perces kezdési időponttal.