Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Vascsövekből készített fegyverrel ölték meg a volt japán miniszterelnököt

Vascsövekből készített fegyverrel ölték meg a volt japán miniszterelnököt

Vascsövekből készített fegyverrel ölték meg a volt japán miniszterelnököt
Fotó: Leterítenek egy férfit, miután lövés érte Abe Sinzó korábbi japán miniszterelnököt egy választási kampányeseményen a közép-japáni Nara város Jamato-Szaidaidzsi vasútállomásánál 2022. július 8-án. Abe a lövéstől eszméletét vesztette, és kórházba szállították. MTI/AP/Jomiuri Simbun/Hirano Kacuhiro

A támadó elismerte, hogy gyűlöletet táplál egy bizonyos csoport iránt, amelyről úgy gondolta, hogy köze lehet az egykori kormányfőhöz.

A Nara Nishi rendőrség pénteki sajtótájékoztatója alapján Abe Sinzó volt japán miniszterelnököt vascsövekből készített fegyverrel ölték meg, amelyet a merénylet elkövetésével vádolt 41 éves férfi nemrégiben ismert be.

A cikk a videó után folytatódik

A MailOnline szerint Yamagami Tetsuya bevallotta, hogy kétszer lőtt rá az exminiszterelnökre a saját maga által készített sörétes puskával, amely két, fadeszkára erősített csődarabból állt, alá pedig egy markolatot és egy elektronikus elsütőszerkezetet is szerelt.

A pisztolyszerű tárgy 40 centiméter hosszú és 20 centiméter széles volt, azonban több különféle fegyvert is készített vascsövekből, amelyeket az internetről rendelt alkatrészekből állított össze, majd ragasztószalaggal rögzítette, a csövek belsejébe pedig töltényeket illesztett.

A munkanélküli férfi azt is elismerte, hogy gyűlöletet táplál egy bizonyos csoport iránt, amelyről úgy gondolta, hogy köze lehet az egykori kormányfőhöz, a hatóságok azonban nem nevezték meg, mely csoportra utalt – jelentette a CNN.

A merénylet péntek reggel történt, amikor Abe Sinzó kampánybeszédet tartott Nara városában, halála pedig mélyen érintette Japánt, valamint a világ vezetőit, ugyanis az ország a világon az egyik legalacsonyabb bűnözési rátával rendelkezik.