Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Varga Judit: a baloldal politikai nyomása alatt van az Európai Bizottság

Az igazságügy miniszter szerint Brüsszel meg sem tudná mondani, hogy melyek azok a források, amelyeket meg akarnak vonni Magyarországtól. 

...svg content...Fotó: MTI/Soós Lajos
Belföld
Author image

Fazekas Kiara Barbara

Szerkesztő

Az Index kérdezte Varga Juditot az Európai Unió hazánk ellen folytatott jogállamisági eljárásáról, amely kapcsán a miniszter kifejtette, hogy a jogállamisági eljárás időzítéséből világosan látszik, hogy „erős európai parlamenti, tehát a baloldal politikai nyomása alatt van az Európai Bizottság”. 

„Jól tudjuk, hogy az európai baloldal azért támadja Magyarországot, mert nem engedjük be a migránsokat, a genderpropagandát, és kőkeményen érvényesítjük a nemzeti érdekeket” – jelentette ki.   Soron kívül Andrei Mangra zokogva adott interjút, késsel kergették a támadói a lakásában

Hozzátette, hogy mindez egy intézményi játszmáról szól az unión belül, ugyanis von der Leyen „úgy jelentette be az eljárás megindítását hazánk ellen, hogy még nem is született róla hivatalos döntés a biztosok kollégiumában, ami csak három héttel később, húsvét után ült egyáltalán össze”.  

„A konkrétumokat nézve pedig meglehetősen érdekes, hogy egy olyan eljárást indítottak el ellenünk, aminek lényege, hogy a »jogállamiság sérelmével rosszul elköltött pénzeket« vissza kell fizetni, miközben még meg sem kaptuk a forrásokat, amiket rosszul kellene elköltenünk.” 

Hozzátette, hogy „nem is tudnák megmondani, milyen konkrét forrásokat akarnak megvonni tőlünk. Ehelyett általános, politikai, ideológiai kérdések és problémafelvetések vannak”.  

Kiemelte, hogy ezek a viták valójában azért vannak, mert a brüsszeli támadásoknak politikai céljaik vannak. Példát is hozott az együttműködésre, amely keretében már változtattak egyes szabályozásokon: „a civil szervezetek átláthatóságáról szóló törvény módosított változatát már réges-régen megküldtük Brüsszelnek. Most ők ülnek rajta, miközben rajtunk kérik számon az együttműködést. Ugyanez a helyzet a CEU-hoz köthető eljárással is”. 

 A CEU kapcsán megjegyezte, hogy az intézmény még mindig működik Budapesten, majd hozzátette, hogy „mi szó szerint átvettük a kritizált magyar felsőoktatási szabályozásnál is szigorúbb bajor törvényt, és németül, majd magyarul elküldtük a bizottságnak. Most náluk pattog a labda. Ha erre is azt mondják majd, hogy nem felel meg az uniós jognak, akkor Németországot is be kell perelniük”. 

Reagált a kormány Románia és Bulgária schengeni csatlakozására

A magyar kormány nemrég reagált Románia és Bulgária schengeni csatlakozására.