Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Megint 7 pontra nőhet a Barcelona előnye a Real Madrid előtt

Megint 7 pontra nőhet a Barcelona előnye a Real Madrid előtt

Megint 7 pontra nőhet a Barcelona előnye a Real Madrid előtt
Fotó: Lamine Yamal, a Barcelona játékosa, miután berúgta csapata elsõ gólját a labdarúgó Bajnokok Ligája elõdöntõjének elsõ, FC Barcelona-Internazionale mérkõzésén Barcelonában 2025. április 30-án. MTI/AP/Joan Monfort

A Barcelona idegenben lép pályára, és ha hozzák a 3 pontot, már 7 pontra duzzadhat az előnyük a Real Madrid előtt.

Rövidesen a spanyol bajnoki cím is eldőlhet, miután már nincs sok hátra a szezonból, és a Barcelona előnye 4 pont a Real Madrid előtt. A katalánok kiváló formában vannak, és egy nagy kupát már szereztek, ráadásul a Real ellen a Spanyol Kupa döntőjében.

Rég nem volt példa arra, hogy triplázzon a csapat, de erre most reális esély nyílhat. A Bajnokok Ligájában egy lépésre vannak a döntőtől, amihez az Inter otthonában kellene nyerniük a következő héten. Nem tűnik túl egyszerű feladatnak, míg a másik ágon a PSG és az Arsenal feszül egymásnak.

Szombaton a spanyol bajnokság is folytatódik, a Barcelona a már kiesett Valladolid otthonában lép pályára. Papíron ez egy sima meccsnek ígérkezik, viszont a hazai csapat nyomás nélkül játszhat. A Barca pedig nem hibázhat, egy döntetlen is nagyon rossz eredmény lenne, különösen, ha a Real Madrid hozza a bajnokiját. A mérkőzést a Spíler 2 fogja közvetíteni 20 óra 55 perctől.