Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,01 Ft
Euró
392,66 Ft
Font
457,99 Ft
Bitcoin
64,671 $

A megelőzött halálesetek 40 százaléka a keleti vakcináknak köszönhető

Online is elérhetővé tették a magyarországi tudományos kutatást a védőoltások hatékonyságáról. 

Oltáshoz elõkészített, a német-amerikai fejlesztésû Pfizer-BioNTech koronavírus elleni oltóanyaggal, a Comirnaty-vakcinával töltött fecskendõk Vásárosnaményban, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat Szatmár-Beregi Kórházában kialakított oltóponton 2021. november 25-én. A november 22-tõl 28-ig tartó oltási akcióhéten regisztráció és elõzetes idõpontfoglalás nélkül várják az oltakozni szándékozókat naponta 7 és 19 óra között az ország 101 kórházában és szakrendelõkben is. MTI/Balázs Attila
Belföld

Fazekas Kiara Barbara

Szerkesztő

„Online is elérhető az a nagy magyarországi  tudományos kutatás (HUN-VE vizsgálat)  , amely a védőoltások hatásosságáról, eddigi eredményeiről számol be a járványtannal foglalkozó, tudományos körben elismert Clinical Microbiology and Infection  angol nyelvű orvostudományi szakportálon“

– osztotta meg Kásler Miklós a Facebookon

Kiemelte, hogy Magyarország egyike a nagyon ritka országoknak, amelyek 3,7 millió oltott esetében tudta vizsgálni a hatékonyságot, ráadásul egyszerre öt vakcina esetében.  Soron kívül RTL+: áremelésre készülhetünk az UEFA Bajnokok Ligája miatt

Hozzáteszi, hogy a kutatás még a harmadik hullám idején történt, ezért a Delta-variáns és az újabb mutációk megjelenése esetén változhat. 

„A kutatás eredménye egyértelmű: a védőoltások mindegyike 88-98%-ra emelte az emberek védelmét a betegség halálos kimenetele és 69-89%-ra a fertőzéssel szemben“

melte ki. 

Kifejtette, hogy a 9500 megelőzött haláleset 40 százaléka a Sinopharm és Sputnik-V vakcináknak köszönhető. 

Felhívja mindenki figyelmét, hogy a „harmadik oltásra is szükség van ahhoz, hogy a most publikált 90%-os védelmet ismét elérjük a Delta-variánssal szemben.“

„Ezért arra kérem önöket, hogy éljenek a harmadik oltás adta lehetőséggel!“

– zárja a bejegyzését. 

A kutatás itt érhető el.