Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

UNICEF: 120 millió gyereket taszíthat nyomorba a koronavírus

A globális szegénység felszámolása eddig is rendkívül súlyos fejtörést okozott a nemzetközi közösség számára, de az elmúlt néhány évtized során fontos előrelépéseket sikerült tenni Afrika és Ázsia egyes részein.

Külföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

A globális szegénység felszámolása eddig is rendkívül súlyos fejtörést okozott a nemzetközi közösség számára, ám az elmúlt néhány évtized során fontos előrelépéseket sikerült tenni Afrika és Ázsia egyes részein.

Az afrikai kontinens fejlődése és a szegénységi küszöb alatt lévők folyamatos csökkenése viszont messze nem jelenti azt, hogy a probléma megszűnt. Sőt, a koronavírus-járvány potenciálisan rányomta a bélyegét több évtizednyi előrelépésnek, a globális kereskedelem hibernálódása ugyanis a legszegényebbeket üti meg az egyik leginkább. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

Az ENSZ gyermekvédelmi szervezete, az UNICEF hasonló eredményekre jutott Dél-Ázsia kapcsán, ám a kutatásuk még tragikusabb eredménnyel zárult, mint amitől féltünk: a koronavírus-járvány régióbeli terjedése miatt további 120 millió gyermek kerülhet a szegénységi küszöb alá az eddig is súlyos szegénységgel küzdő régióban.

Dél-Ázsia a Föld lakosságának negyedének ad otthont, köszönhetően a világ második legtöbb lelkét számláló Indiának. A koronavírus-járvány rendkívül gyorsan kezdett el terjedni a régióban, különösen Indiában, ahol már a 440 000-et is meghaladja a fertőzöttek száma. Az UNICEF jelentése szerint 600 millió gyermek sorsát befolyásolja a pandémia.

A jelentésben nyolc országot, Afganisztánt, Pakisztánt, Indiát, Nepált, Butánt, Bangladest, a Maldív-szigeteket és Sri Lankát vizsgálták, ahol már 240 millió gyermek él úgynevezett „több dimenziós szegénységben” – vagyis a szegénység több árnyoldalát is egyszerre tapasztalják, beleértve a rossz egészségügyi körülményeket, rossz élelmezést és az oktatás hiányát – és ez a szám további 120 millióval nőhet a jelentés szerint.

A térségre ezen felül sajnálatos módon jellemző az is, hogy rendkívül alacsony bérért pokoli munkakörülmények között foglalkoztatnak gyermekeket, természetesen illegálisan. Ez ellen már elindult némi mozgolódás, ám a probléma felszámolása még itt sem teljes. A koronavírus-járvány gazdasági és társadalmi következményei pedig láthatóan őket, a legkiszolgáltatottabbakat érintik a legérzékenyebben – mint ahogyan az a legtöbb válsághelyzet esetén lenni szokott.

Kapcsolódó hír:

https://liner.hu/a-koronavirus-masodik-hullama-pszichesen-lehet-igazan-pusztito/

Szijjártó Péter is nagyon aggódik: azonnal békét kell kötni

Szijjártó Péter magyar külügyminiszter szerint annyira súlyos már a helyzet Ukrajnában, hogy azonnal békét kell kötni.