Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Törökország szerint Ukrajnának vissza kell kapnia a Krímet, ha megállapodik Oroszországgal

A 2014-es népszavazás eredményét – amely során a lakosság többsége az elszakadás mellett döntött – sem Ukrajna, sem az Egyesült Államok, sem pedig az Európai Unió nem ismeri el.

...svg content...Fotó: Orosz zászlókat lengetõ emberek a Vlagyimir Putyin orosz elnök rendeletére tartott tûzijáték alatt a Krím félsziget székvárosában, Szimferopolban 2014. március 21-én. Putyin ezen a napon aláírta a Krím félsziget és Szevasztopol Oroszországhoz való csatlakozásához szükséges alkotmánymódosítási törvényt, és ezzel szentesítette az eddig Ukrajnához tartozó Krím orosz bekebelezését. (MTI/EPA/Jurij Kocstkov)
Európa

Czinder Tímea

Szerkesztő

Ibrahim Kalin török elnöki szóvivő a CNN-nek adott szerdai interjújában elmondta, a Krímnek ismét ukrán területté kell válnia, ha Oroszország és Ukrajna között megfelelő megállapodás születik.

A TRT török televízió szerint kifejtette, hogy a Krím orosz annektálása nem törvényes, Törökország álláspontja pedig 2014 óta nem változott ebben a kérdésben, ezért „minden megkötendő megállapodásnak ez legyen az alapja”. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

A Krím és Szevasztopol 2014. március 11-én fogadta el a függetlenségi nyilatkozatot, néhány nappal később, március 16-án pedig népszavazást tartottak, amely során a krímiek 96,77 százaléka, valamint a szevasztopoli szavazók 95,6 százaléka támogatta a terület Oroszországhoz csatolását.

Vlagyimir Putyin orosz elnök 2014. március 18-án írta alá az újraegyesítési szerződéseket, Ukrajna, az Egyesült Államok és az Európai Unió azonban azóta sem hajlandó elismerni a Krím függetlenségét, illetve a félsziget Oroszországhoz tartozását – olvasható a TASS cikkében.

Eközben Recep Tayyiip Erdogan török vezető is kijelentette kedden, hogy „a Krím visszaadása Ukrajnának – amely az ország elválaszthatatlan része – a nemzetközi jog alapvető követelménye”.

Szijjártó Péter is nagyon aggódik: azonnal békét kell kötni

Szijjártó Péter magyar külügyminiszter szerint annyira súlyos már a helyzet Ukrajnában, hogy azonnal békét kell kötni.