Négy év után újra Dél-Koreába látogat egy amerikai repülőgép-hordozó
2018 óta nem volt rá példa, ám egy közös hadgyakorlat keretében ismét amerikai repülőgép-hordozó érkezett Dél-Koreába.
A CNA jelentése szerint a USS Ronald Reagan négy év óta először látogat a héten Dél-Koreába, ahol egy közös hadgyakorlatot fognak tartani. A közös hadgyakorlatról mindkét ország tisztviselői beszámoltak, közleményeik szerint pedig a hadgyakorlat célja, hogy a szövetségesek amerikai nukleáris képességű „stratégiai eszközöket” vethessenek be Észak-Korea elrettentésére.
A hivatalos közlemények szerint az amerikai repülőgép-hordozó pénteken érkezik meg a déli kikötőváros, Busan egyik haditengerészeti bázisára, a dél-koreai haditengerészet közlése szerint pedig e hadgyakorlattal a két ország megerősíti katonai felkészültségét, s demonstrálja a dél-koreai-amerikai szövetség „szilárd elszántságát” a Koreai-félsziget békéje, valamint stabilitása érdekében.
A közös hadgyakorlatok rendkívül aktuálisak, hiszen Észak-Korea az utóbbi időkben még a rezsimtől is szokatlan heves hangnemben bírálta az Egyesült Államokat, Dél-Koreát pedig nukleáris ballisztikus rakétákkal fenyegette. Észak-Korea pedig szinte azonnal reagált a közös hadgyakorlatok hírére, s azonnal elítélte a megmozdulást, mondván, ez csak „Washington és Szöul ellenséges politikájának bizonyítéka”.
2018 óta ez lesz az első alkalom, hogy amerikai repülőgép-hordozó érkezik Dél-Korába, miután négy évvel ezelőtt a szövetségesek jelentősen visszafogták közös katonai tevékenységüket, ugyanis arra törekedtek, hogy javítsák a diplomáciai kapcsolatokat Észak-Koreával, sikertelenül.
A globális koronavírus-járvány pedig tovább korlátozta a két szövetséges közös hadgyakorlatainak megtartását, ám az év végén a dél-koreai elnök úgy határozott, ideje újra közös hadgyakorlatokat tartani, mivel Észak-Korea látványosan ellenséges viselkedése egyre inkább indokolja az erődemonstrációt. Ahogy arról korábban is beszámoltunk, Észak-Korea idén sorozatosan hajtotta végre újabb és újabb rakétakísérleteit, annak ellenére, hogy több tárgyalás is történt, melyek során megpróbálták meggyőzni a diktátort, hogy hagyjon fel atomfegyver- és rakétafejlesztéseivel.