356,31 Ft
387,03 Ft
451,18 Ft
66,109 $

1 perc alatt fordított az Újpest a Mezőkövesd ellen, majd jött a dráma a végén

Az Újpest drámai módon, a mérkőzés utolsó percei előtt egyenlített és fordított a Mezőkövesd ellen, de még ez sem volt elég a 3 pont megszerzéséhez.

...svg content...Fotó: Mészöly Géza, az Újpest FC vezetőedzője a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójában játszott Diósgyőri VTK - Újpest FC mérkőzésen a diósgyőri DVTK Stadionban 2024. február 11-én. MTI/Czeglédi Zsolt

Mint arról korábban beszámoltunk, az Újpest és a Mezőkövesd meccsét élőben közvetítette a televízió. Azok, akik úgy döntöttek, hogy figyelemmel követik az eseményeket, nem unatkozhattak, a kevés gól ellenére sem. Az egyik oldalon egy jó formába lendült Újpest állt, akik egy héten belül a harmadik és a negyedik helyezettet is legyőzték.

Mészöly Géza időközben visszatérhetett a kispadra, ami további lendületet adott a csapatnak. Ugyanakkor a Mezőkövesd a kiesés elől menekül, és ez akár a sokkal erősebb csapatok számára is súlyos problémát jelenthet. A fővárosiak is megszenvedtek ellenük, ráadásul hazai pályán küszködtek a sokak által biztos kiesőnek tartott ellenfelük ellen. Soron kívül Nyilatkozott a TEK Orbán Viktor védelméről a Robert Fico elleni merénylet után

Annak ellenére, hogy az Újpest több mint hússzor próbálkozott, csak pár alkalommal ment kapura a kísérletük. Az igazi dráma akkor következett be, amikor a Mezőkövesd az 50. percben megszerezte a vezetést. Amikor már úgy tűnt, hogy a legendás csapat még csak pontot sem szerez, büntetőhöz jutottak.

A büntetőt Ljujic értékesítette magabiztosan, majd röviddel ezután az Újpest fordított Csoboth lesipuskás góljával. 1 perc alatt szereztek két gólt az újpestiek, amivel övék lehetett volna a 3 pont és ideiglenesen a 6. hely, mindössze pár pontra a dobog harmadik fokától, amit a Videoton birtokol.

Hiába, mert a 93. percben jött az újabb totális dráma, amikor az Újpest kapusa rossz helyre öklözte ki a labdát, amit a Mezőkövesd játékosa a kapuba rakott. Csodával határos módon minden lábat elkerült a labda, így 2-2 lett a vége. Az Újpest a 6. hely helyett csak a 9. 31 ponttal a 32 pontos MTK mögött, ám még így is csak 4 pontra vannak a 4. helytől, addig a Mezőkövesd 20 pontos, akárcsak a Várda.

Azahriah: Magyar Péter egyszerre kritizálja a Fideszt és a DK-t, ilyen még nem volt

Az egyik legnépszerűbb hazai előadó egy podcastben osztotta meg véleményét Magyar Péter kapcsán.