394,46 Ft
467,56 Ft
60,512 $

Kiütötte az Újpest a Debrecent az NB1-ben

Meglepően simán nyert az Újpest a Debrecen ellen, akik nagy vereséggel voltak kénytelenek elhagyni a pályát.

...svg content...Fotó: Fran Brodic (b), az Újpest és Meldin Dreskovic, a DVSC játékosa a labdarúgó OTP Bank Liga 5. fordulójában játszott Újpest FC - Debreceni VSC mérkőzésen a Szusza Ferenc Stadionban 2024. augusztus 23-án. MTI/Szigetváry Zsolt

Az NB1 egyik legnagyobb rangadóját rendezték meg péntek este az NB1-ben. Az Újpest hazai pályán fogadta a Dzsudzsák Balázs vezette Debrecent, amiben most nem volt sok köszönet, simán kaptak ki a vendégek.

Mindössze 20 percnek kellett eltelnie ahhoz, hogy az újpestiek megszerezzék a vezetést Bese révén, majd nem egész 10 perccel később már 2-0 volt az állás Ljujic góljával. Enyhe túlzással 30 perc alatt eldőlt a 3 pont sorsa, a Debrecen nem tudott igazán veszélyes lenni. Soron kívül Hatalmas robbanás rázott meg egy kölni üzletet szerda reggel – helyszíni fotók

Brodic találata volt az utolsó az 52. percben büntetőből, míg a DVSC-nek kaput eltalált kísérlete sem volt. Ezzel a győzelemmel az Újpest fellépett az 5. helyre, bár 5 mérkőzést követően is csak 6 pontosak a három vereségük miatt.

A Debrecen még rosszabbul áll, mindössze 4 pontot gyűjtöttek eddig, és ez az elmúlt évek egyik legrosszabb rajtja tőlük. Ugyan nem mindig voltak szerencsések az elmúlt fordulókban, ezúttal nem lehetett kérdés, hogy az Újpest volt a jobb csapat, akik a Ferencváros ellen csak egy utolsó pillanatos góllal kaptak ki.

Szentkirályi Magyarnak üzent: ne használd az árvízvédelmet politikai haszonszerzésre

A politikus szerint most annak van itt az ideje, hogy „politikai hangulatkeltés helyett mind együtt dolgozzunk az árvíz ellen”.