Újabb vizsgálatot indítottak a Boeing ellen
Az Egyesült Államok Polgári Légiközlekedési Hivatala (FAA) vizsgálatot indított a Boeingnál, hogy megállapítsa, helyesen hajtották-e végre a 787-es Dreamliner típusú repülőgépek szárny és törzs közötti csatlakozásainak kötelező ellenőrzéseit.
Az FAA hétfőn jelentette be, hogy vizsgálatot indít a Boeing repülőgépgyártó vállalat ellen, miután felmerült annak gyanúja, hogy nem hajtották végre a szükséges ellenőrzéseket. A Boeing jelenleg újraellenőrzi az összes még gyártás alatt álló 787-es típusú repülőgépet, és kidolgoz egy tervet a már üzemben lévő flotta kezelésére is. Az FAA közleménye szerint a vizsgálat arra is kiterjed, hogy az ellenőrzésekkel kapcsolatos dokumentumokat meghamisították-e a vállalat alkalmazottai.
A 787 Dreamliner és a 737 MAX típusok számos gyártási problémával küzdenek 2023 óta, ami lassította a gyártó cég kiszállításait, és több légitársaságot is arra kényszerített, hogy módosítsa 2024-es repülési menetrendjét.
Scott Stocker, a 787-es program vezetője április 29-én emailben tájékoztatta a Dél-Karolinában dolgozó alkalmazottakat, hogy egy munkatárs szabálytalanságot észlelt a szárny és törzs csatlakozásánál végzett kötelező megfelelőségi teszten.
Stocker hozzátette, hogy a problémát azonnal kivizsgálták, és kiderült, hogy több személy is megszegte a vállalati szabályokat azzal, hogy nem végezte el a szükséges tesztet, de a munkát elvégezettnek rögzítette. Az esetet a mérnöki csapat is felülvizsgálta, ám végül arra a következtetésre jutottak, hogy a hiba nem jelent közvetlen repülésbiztonsági kockázatot.