Újabb országban lépte át a fertőzöttek száma a 2 milliót
Pénteken Ázsia második legnépesebb országában tragikus mérföldkőhöz érkeztek, ugyanis 2 millió fertőzött mellett már 41 ezernél is több COVID-19 halottat azonosítottak a helyi hatóságok.
Pénteken Ázsia második legnépesebb országában tragikus mérföldkőhöz érkeztek, ugyanis 2 millió fertőzött mellett már 41 ezernél is több COVID-19 halottat azonosítottak a helyi hatóságok.
Az indiai egészségügyi minisztérium jelentése szerint az újonnan regisztrált betegeken kívül szerencsére a felgyógyultak száma egyaránt emelkedik. Az Egyesült Államok és Brazília után éppen India áll a harmadik helyen a nem túl előkelő világranglistán, amelyen a koronavírus-pácienseket összegzik.
Amíg Brazíliában 3,4%, az USA-ban pedig 3,3% a halálozási ráta, addig Indiában csupán 2%, ennek ellenére szakértők figyelmeztetnek, hogy a valós arányok magasabbak lehetnek, hiszen a gyenge ellátórendszer miatt egyelőre nem tudják tökéletesen felmérni, pontosan hányan vesztették életüket a rettegett betegségben.
Az elmúlt 24 óra leforgása alatt 62 538-cal növekedett a COVID-19 fertőzöttek száma, ezzel hivatalossá vált, hogy eddig 2 027 074-en kapták el a koronavírust az országban. A halottak száma 886-tal 41 585-re emelkedett, ami szintén tragikus eredménynek számít.
A járvány intenzitása az elmúlt hónapban rohamosan megnőtt, ami annak lehet a következménye, hogy a kormány folyamatos lazításokba kezdett, amellyel a súlyos recesszióba, szinte a csőd szélére került gazdaság újraindítását célozták meg.
Miközben a fővárosban, Új-Delhiben és India pénzügyi központjának számító Mumbaiban lassan visszatérhet az élet a régi kerékvágásba a pandémia tetőzése után, addig az ország többi államának vezetői ismét szigorú korlátozásokat kénytelenek bevezetni az extrém módon megugrott fertőzések miatt.
A koronavírus elleni vakcina fejlesztésében a helyi Zydus Cadila cég számít úttörőnek, akik csütörtökön bejelentették, hogy sikerrel teljesítették a DNS alapú védőoltás klinikai tesztelésének első fázisát.
India egyébként jelentős lehet globális szempontból is az oltóanyagok előállítása terén, mivel Púna városában található a világ legnagyobb vakcinaüzeme, a Serum Intézet, ahol az AstraZeneca és az Oxfordi Egyetem együttműködésével készülő ellenszérumból egymilliárd adagot terveznek legyártani.
Ne hagyd ki: