Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Újabb miniszter mondott le Latin-Amerikában, amiért soron kívül kapta meg a covid-vakcinát

Ecuador egészségügyi tárcavezetője, Juan Carlos Zevallos pénteken adta vissza mandátumát, ezáltal már a harmadik latin-amerikai miniszter mondott le pusztán azért, amiért visszaéltek hatalmukkal.

...svg content...Budapest, 2021. február 25. Szépvölgyi Márta főnővér a Pfizer-BioNTech koronavírus elleni vakcinájával olt be egy idős férfit a Szent Margit Kórház oltópontján 2021. február 25-én. MTI/Koszticsák Szilárd
Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Ecuador államfője, Lenín Moreno legutóbbi Twitter-bejegyzésében erősítette meg Zevallos lemondását. A jelenleg már ex-miniszter botránya akkor robbant ki, amikor neves szakértők, tudósok és egyetemi rektorok nyílt levelet intéztek a kormánynak, melyben leírták, hogy Zevallos több ízben is megsértette a hivatalos oltási sorrendet.

Korábban az argentin és a perui egészségügyi miniszterek is lebuktak, mindkettejük esetében bebizonyosodott, hogy saját maguknak, illetve családtagjaiknak és ismerőseiknek korrupció útján igényelték a vakcinákat, amelyeket valójában csupán az orvosok, ápolók és 70 év felettiek kaphattak volna meg – írta a The Straits Times. Soron kívül Jelentős mennyiségű hó esett reggel óta: Pilisszentkereszt tartja a rekordot 22 centiméterrel

Zevallos felmondási levelének közzététele után Moreno cáfolta azokat a híreszteléseket, melyek szerint a miniszteren kívül közeli hozzátartozóit is idejekorán beoltották volna. Az ecuadori állampolgárok feldühödtek az eset kapcsán, ami nem csoda, hiszen az országban hiánycikknek számít a védőoltás.

Miközben Peruban és Argentínában nyilvánosságra hozták azoknak a listáját, akik idő előtt megkapták a covid elleni vakcinát, Ecuadorban még hallgatnak az ügy kapcsán, ezért bíróság elé fogják vinni az incidenst.

Egyelőre kérdéses, ki követheti Zevallost az egészségügyi tárca hivatalában, a média megkeresésére ugyanis az elnök és a kabinetje sem adott érdemi válaszokat.

A latin-amerikai térség a világ egyik legkorruptabb régiója, ezért nem meglepő, hogy a politikai és pénzügyi egyenlőtlenségek miatt bizonyos magas rangú emberek hamarabb hozzájuthatnak olyan létfontosságú cikkekhez, mint például a koronavírus-vakcinák, amelyekkel a lakosság idősebb tagjait kellene védeni, nem pedig a politikusokat és rokonaikat.