Újabb részletek derültek ki az új-zélandi Boeing-meghibásodásról
A sérültek közül hárman a személyzet tagjai voltak, öt embert továbbra is kórházban ápolnak.
Ahogy arról beszámoltunk, ötven utas szenvedett kisebb-nagyobb sérüléseket a Latam Sydneyből Aucklandbe tartó járatán, miután a gép a Tasman-tenger felett megdőlt. A Boeing 787 Dreamliner műszaki hibájának okáról egyelőre hivatalos álláspontot még nem közöltek, az első beszámolók szerint ugyanakkor gondok akadtak a fedélzeti műszerekkel, a repülő pedig rövid idő alatt jelentős magasságot veszített, többen emiatt kiestek az ülésükből és csúnyán megütötték magukat.
„A repülőgép a menetrend szerint landolt az aucklandi repülőtéren” – közölte a légitársaság, hozzátéve, hogy „mélységesen sajnálják a kellemetlenségeket, amelyeket a helyzet okozott. „Azon dolgozunk, hogy további információkat gyűjtsünk a járattal kapcsolatban, és minden támogatást megadjunk, amire utasainknak szüksége van” – áll a Boeing közleményében.
„Mentőink körülbelül 50 beteget vizsgáltak meg és láttak el, egy ember súlyos állapotban volt, a többiek pedig közepesen súlyos vagy könnyebb állapotban. Tizenkét beteget szállítottak kórházba” – közölte Gerard Campbell, az új-zélandi St John mentőszolgálat munkatársa.
Az amerikai hatóságok márciusban 90 napot adtak a Boeingnek arra, hogy megoldást találjon a minőségellenőrzési problémákra, a Szövetségi Légügyi Hivatal vezetője szerint a vállalatnak „valódi és mélyreható javulást kell elérnie” – emlékeztetett a The Straits Times.
A múlt héten egy Japánba tartó Boeing 777-es utasszállító repülőgépnek röviddel a San Franciscó-i felszállás után kényszerleszállást kellett végrehajtania, amikor egy kereke leesett, és a repülőtér parkolójába zuhant, megrongálva több autót. Szintén a múlt héten az új-zélandi miniszterelnök kénytelen volt kereskedelmi járattal Ausztráliába utazni hivatalos programjára, mert az utolsó pillanatban probléma adódott az Új-Zélandi Védelmi Erők Boeing 757-es repülőgépével.