Úgy tűnik, a koronavírus idején is nagy kereslet van a mesterséges megtermékenyítésre
Egy férfi szerint, aki azt állítja az általa adományozott spermiumból már 35 gyermek született, a koronavírus-járvány alatt jelentősen megnőtt az igény a mesterséges megtermékenyítésre.
A 29 éves férfi, álnevén Kyle Gordy azt állítja, már legalább 35 gyermek született az általa adományozott spermiumból, és jelenleg is úton van még hat gyermek. Elmondása szerint 22 éves kora óta donor, a tökéletes eredmények miatt pedig szigorú étrendet követ, hogy termékenységét azonos szinten tudja tartani.
A Metro azt írja, a Los Angelesben élő férfi a Facebookot használja a potenciális ügyfelek megismerésére, hamarosan pedig az Egyesült Királyságba utazik, hogy megismerkedjen egy egyedülálló nővel, aki gyermeket szeretne vállalni Gordy segítségével. A férfi szerint a koronavírus-járvány idején kifejezetten megnövekedett a megkeresések száma, aminek Gordy nagyon örül, hiszen rengeteg helyre utazhat és új embereket ismerhet meg.
A férfi elmondása szerint igazán elfoglalt a pandémia kezdete óta, ugyanis jelentősen megnövekedett az igény a mesterséges megtermékenyítésre, ám Gordy azt állítja, csupán az esetek 90 százalékában adta le spermiumát a beavatkozáshoz, a fennmaradó 10 százalékban pedig „hagyományos úton termékenyítette meg” a jelentkezőket.
A férfi hosszabb távú célja, hogy donorként annyi pénzt legyen képes spórolni, mely elegendő a gyermekvállaláshoz, ám mások érdekeit is szem előtt tartja, ugyanis már két Facebook-csoportot is létrehozott, mindkét oldal célja pedig, hogy a donorok és a gyermekre vágyók megismerhessék egymást. A hivatalos forma szerint ugyanis a donorok nem tudják, hogy kinek adományozzák a spermiumot, Gordy pedig úgy véli, jó érzés tudni, hogyan alakul a gyermekek élete.
Bár Gordy elgondolása rendkívül kedves, nem érdemes figyelmen kívül hagyni a Charity Fertility Network UK figyelmeztetését, miszerint a közösségi médiában lebonyolított adományok esetében nem garantált, hogy minden szükséges egészségügyi ellenőrzés megtörtént úgy, mint a szabályozott spermabankokban.
Gwenda Burns vezérigazgató azonban azt is elmondta, a pandémia idején közel 300 százalékkal megnövekedett azon jelentkezők száma, akik mesterséges megtermékenyítés segítségével szeretnének gyermeket vállalni, a donorok száma azonban jelentősen csökkent, így érthető, hogy az emberek a közösségi médiához fordulnak, azonban az igazgató mindenképpen óvatosságra int az ügyben.