Ufóvizsgáló projektet indított a Harvard Egyetem egykori vezető tudósa
A Harvard egykori professzora, Avi Loeb régóta nyíltan kiáll amellett a gondolat mellett, hogy Földünket rendszeresen látogatják földönkívüliek, ezért úgy véli, itt az ideje kézzel fogható bizonyítékokat gyűjteni létezésükre.
Loeb a The Guardian lapnak adott hosszabb interjújában elmondta, abban reménykedik, hogy az elkövetkező néhány évben nagy felbontású fotókat készíthet majd az ufókról.
„Nagyon szeretném, ha a következő generáció szabadon beszélhetne erről, és ha a mainstream részévé válna. Remélem, hogy a nagy felbontású képekkel bizonyítékot találhatunk arra, mi zajlik körülöttünk, így lehetségesnek tartom, hogy megváltozhat a tudomány álláspontja” – magyarázta.
Egyik tavalyi nyilatkozatában Loeb azt állította, hogy 2017-ben egy csillagközi objektum szelte át a Naprendszerünket, ami nem egy átlagos aszteroida lehetett, hanem egy idegen civilizációk által épített űrszonda. Akkortájt joggal utasították el feltételezését, kollégái egyenesen összeesküvéselmélet-hívőnek nevezték, holott azóta kiderült, van ráció a hipotézisében.
„A tudományos közösség akkor is foglalkozhat egy témával, ha mások nem tudományos módon közelítik meg, máskülönben nincs értelme vitatkozni” – tette hozzá.
A Loeb által vezetett Galileo-projekt révén egy több mint száz tudósból álló kutatócsoport fogja vizsgálni kifinomult teleszkóphálózatok révén azt a rendszert, amely segítségével valós időben kémlelhetik éveken keresztül a kozmosz azon pontjait, ahol kialakulhatott az élet, esetlegesen már fejlett civilizációk élnek.
Az első űrteleszkóp idén nyáron kezdi meg működését a Harvard Egyetem csillagvizsgálójában, amit infravörös kamerákkal, rádiószenzorral, hangérzékelővel, valamint magnetométerrel szereltek fel, így hamarosan választ kaphatunk arra a kérdésre, hogy vajon egyedül vagyunk-e a világűrben.