Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Nyílt forráskóddal rendelkező algoritmust követel a Twittertől Elon Musk

Elon Musk legutóbbi nyilvános beszédében elmondta, pontosan miért szeretné megvenni a közösségi médiaóriást, és milyen változásokat szeretne látni.

...svg content...MTI/EPA/DPA-Zentralbild/Patrick Pleul
Technológia
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Vancouverben tartott TED Talk előadásán a SpaceX és a Tesla vezérigazgatója arról beszélt, véleménye szerint a Twitter esetében nagyon fontos, hogy az embereknek meglegyen a benyomásuk arról, hogy törvényes keretek között szabadon társaloghatnak egymással.

Musk konkrét változtatásokat is említett, elmondta például, hogy a Twitternek nyílt forráskódú algoritmusokat kellene használnia, emellett minimalizálnia kellene a tartalmak ellenőrzésébe való beavatkozások mértékét. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

„A felhasználók tweetjein végrehajtott bármilyen változtatás esetén – legyenek hangsúlyosak vagy kevésbé hangsúlyosak – a lépést mindig nyilvánvalóvá kell tenni, így bárki láthatja, hogy a művelet megtörtént, ezáltal nem állhat fenn semmiféle manipuláció sem a kulisszák mögött, legyen szó akár algoritmusokkal, akár manuálisan elvégzett közbelépésekről” – magyarázta az üzletember.

A világ leggazdagabb emberének számító techguru hozzátette, az algoritmus mögött álló kódnak nyilvánosan elérhetőnek kell lennie a GitHubon, mégpedig azért, hogy a júzerek maguk is megvizsgálhassák.

Musk beszélt a tartalmak moderálásával kapcsolatos filozófiájáról is, nevezetesen arról, hogy a szűrést és a tiltást jelentősen csökkenteni szeretné:

„Személy szerint inkább a szabadabb véleménynyilvánítás felé hajlom. Úgy gondolom, hogy csak a legvégső esetekben muszáj kitörölni bizonyos tartalmakat; az állandó tiltásokkal óvatosan kell bánni, az időkorlátok sokkal hatékonyabb alternatívaként szolgálhatnának.”

A Tesla- és SpaceX-vezér TED Talk beszéde egyébként néhány órával azután történt, hogy az iparmágnás 43 milliárd dolláros ajánlatot tett a Twitter megvásárlására, amellyel mindenképpen jól járhat: ha a közösségi óriás vezetősége elfogadja ezt a bődületes pénzösszeget, akkor a kezébe kerülhet az egyik legbefolyásosabb médiaplatform, ha pedig a tétel elutasításra kerül, rengeteg pénzt kaszálhat a korábban megvett részvényeken.

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.