Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,27 Ft
Euró
401,38 Ft
Font
479,49 Ft
Bitcoin
62,220 $

Továbbra is tragikus magasságokban jár a koronavírus Dél-Amerikában

A latin-amerikai régióban már több mint 100 ezren estek áldozatául a COVID-19 járványnak.

Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A latin-amerikai régióban már több mint 100 ezren estek áldozatául a COVID-19 járványnak.

Mexikóban annak ellenére újranyitottak az üzletek és a gyárak, hogy az országban napról napra növekszik a fertőzés következtében elhunytak száma. Mexikóvárosban és Baja California Sur államban még a hotelek és az éttermek is visszatértek a régi kerékvágásba. Soron kívül Számos Samsung mobil vált használhatatlanná egy új frissítés miatt

Jelenleg továbbra is Brazília vezeti a nem túl előkelő ranglistát a térségben fertőzöttek és áldozatok szempontjából, a világon pedig második helyen állnak az Egyesült Államok mögött. Három napja lépték át az egymillió regisztrált COVID-19 beteget, azóta egészen pontosan 1 188 631 emberről derült ki, hogy hordozza a kórokozót.

Az egészségügyi minisztérium tájékoztatása szerint minden a legnagyobb rendben zajlik, azonban szakértők egybehangzó véleményei alapján a páciensek valós száma akár az hétszerese is lehet a jelentésekben szereplő adatokhoz képest.

Miguel Lago, a Brazil Egészségpolitikai Intézet ügyvezető igazgatója az AP hírügynökségnek elmondta, legfőképpen a kisebb városokban lévő fejletlen egészségügyi ellátórendszernek köszönhető a pandémia helyi burjánzása.

„Rendkívül egyenlőtlen a rendszer, ami a gyógyszereket és a szakembereket illeti. Az embereknek sokszor több száz kilométert kell utazniuk ahhoz, hogy szakorvossal találkozhassanak.”

magyarázta Lago.

A WHO vezető epidemiológusa, Dr. Mike Ryan a legutóbbi sajtótájékoztatóján figyelmeztetett, a brazil hatóságoknak muszáj lesz még több egészségügyi dolgozót a frontvonalakra küldeni, a meglévőket pedig támogatni, máskülönben sokkal nagyobb tragédia következhet be az országban.

„Az orvosok és az ápolók hatalmas nyomás alatt végzik a munkájukat, mivel napi szinten betegek tömegeit kell kezelniük. Bár a járvány terjedésének intenzitása gyengülni látszik, ez bármikor az ellenkezőjére fordulhat – elég csak megfigyelni más országok kórlefolyásának történetét.” – tette hozzá Ryan.

Kapcsolódó hír:

https://liner.hu/maszkviseles-hianya-miatt-kapott-birsagot-a-bolgar-miniszterelnok/

Igencsak korosodik a NASA egyik szondája, kényszerű lépést kellett megtenniük emiatt

Akár a 2030-as évekig is tovább működhet a Voyager-2 szonda, ennek azonban az ára is megvan: egyre több tudományos műszerét kell leállítani.