Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,60 Ft
Euró
393,61 Ft
Font
458,18 Ft
Bitcoin
64,371 $

Toroköblítő koronavírustesztet alkottak meg Kanadában

Brit Columbia államban a gyerekek búcsút inthetnek a kellemetlen pálcikás mintavételezéseknek, ugyanis a 4 és 19 év közötti korosztály számára egy vadonatúj módszert alkalmaznak mostantól a hatóságok.

Külföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Brit Columbia államban a gyerekek búcsút inthetnek a kellemetlen pálcikás mintavételezéseknek, ugyanis a 4 és 19 év közötti korosztály számára egy vadonatúj módszert alkalmaznak mostantól a hatóságok.

A világon elsőként Kanadában vezették be a gargalizálós teszteket, amellyel főként a gyermekeket célozták meg, ezáltal elkerülhetik vele azt, hogy a fiatalok undorodjanak az egyébként mérhetetlenül fontos ellenőrzésektől. Soron kívül A sok építkezés miatt tovább pusztult a Balaton nádasállománya

A helyi járványügyi központ biztosa, Dr. Bonnie Henry elmondta, az új teszt szinte ugyanolyan pontos eredményeket ad, mint a hagyományos kenethez használt pálcikás-vattás megoldás, mindezen felül kényelmességi szempontok miatt is előnyösebb a használatuk:

„Lényegében egy sóoldatos toroköblítőről van szó, amit a szájba öntünk, majd jó alapos gargalizálás után egy apró csövecskébe kell kiköpni a folyadékot, amit sterilen lezárunk. Ez egy sokkal egyszerűbb módja annak, hogy a fiatalabbaktól is mintákat gyűjthessünk.”

Az egészségügyi hatóságok szerint még felnőttek esetében is szinte azonos precizitással lehetett észlelni a koronavírus-fertőzés jelenlétét a pálcikás és az öblögetős eljárással, ezért az sem kizárt, hogy a közeljövőben az idősebbeknél is inkább az utóbbit fogják bevezetni.

Habár a mintát továbbra is laboratóriumban lesz szükséges kielemezni, a tesztet bárki végre tudja hajtani, ezért a mintavételhez nem kell szakavatott egészségügyi dolgozó segítségét kérni.

Mivel Kanadában nemrég újraindult az oktatás, a COVID-19 betegek száma megduplázódott, ezért jelentősen megemelkedett a koronavírustesztek iránti igény az országban, amit ezzel az új vívmánnyal próbálhatnak meg kielégíteni.

Kutatás: nem mindegy, milyen nemű az orvosunk

Meglepő megállapításokat tettek a szakértők a téma kapcsán.