Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Annyira rossz a koronavírus-helyzet, hogy engedélyezték a tömegtemetéseket

Annyira rossz a koronavírus-helyzet, hogy engedélyezték a tömegtemetéseket

Annyira rossz a koronavírus-helyzet, hogy engedélyezték a tömegtemetéseket
Fotó: Unsplash/Asso Myron

A világ egyes régióit pokoli járványhelyzet sújtja, legtöbb esetben a delta variáns terjedése és az alacsony átoltottság miatt.

Pápua Új-Guinea is egy ilyen ország, amely rendkívül súlyos járványhelyzettel küzd napjainkban. A helyzet annyira kicsúszott a hatóságok irányításából, hogy a Port Moresby kórház halottasháza teljesen megtelt, a szituáció pedig napról napra romlik.

A cikk a videó után folytatódik

Ebből kifolyólag Pápua Új-Guinea hatóságai engedélyezték 200 koronavírus-áldozat tömegtemetését – írja a The Epoch Times. Ez azt jelenti, hogy párhuzamos időpontban fogják az áldozatokat eltemetni, vélhetően nagyobb szertartás nélkül.

Erre azért is volt szükség, mert a Port Moresby halottasházát alapvetően úgy tervezték, hogy összesen 60 holttest tárolására legyen alkalmas. Ehhez képest jelenleg 300 ember holttestét tárolják egymásra pakolva és még a külön hűtőkocsik bevetése sem enyhíti a nyomást.

A helyi kormányzó elmondta, hogy már annyira rossz a koronavírus-helyzet, hogy sokak abban a pillanatban vesztik életüket, hogy behozzák őket a kórházba. Mások az orvosok és ápolók legjobb munkája mellett sem élik túl, hiába minden erőfeszítés.