Tömeges leépítés jön egy ózdi gyárnál, mert rosszul megy az európai medencepiac
A cég kommunikációs vezetője szerint 300 fizikai dolgozót küldenek el decemberig, mindez pedig az energiaválság és a háború következménye.
Teljesen ledöbbenhettek az ózdi Wellis-gyár dolgozói, amikor a vezetőség pénteken bejelentette, hogy elbocsátják az állomány felét, amelynek okairól Bálint-Szekeres Enikő, a cég kommunikációs vezetője nyilatkozott nemrégiben.
Elmondása szerint az energiaválság és a háború hatására a korábbiakról töredékére csökkent a medencekereslet Európában, mondhatni erőteljesen befagyott az európai medencepiac, ezért arra kényszerültek, hogy 300 fizikai dolgozót küldjenek el decemberig.
Ez azonban már nem az első tömeges létszámleépítés Ózdon, ugyanis a svájci ABB két éve jelentette be, hogy bezárja a gyárát, ezzel együtt pedig elküldenek 1200 dolgozót, majd idén a város másik nagy foglalkoztatója, a Johnson Electric is hasonló döntést hozott.
Ózd polgármestere szerint mindez katasztrofális a városra nézve
A gyárbezárások után a kormányzat hónapokon át próbált munkahelyeket vinni a városba, 2020 őszén pedig Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter jelentette be a magyar tulajdonú jakuzzi- és medencegyártó cég, a Wellis Ózdra települését – derül ki az RTL Híradó beszámolójából.
Akkor elmondta, hogy ez a 8,5 milliárd forintos beruházás 800 új munkahelyet hoz létre Ózdon és környékén, amelynek létrejöttét 3 milliárd forintos vissza nem térítendő támogatással segíti a kormány, de a cég szerint ennek csak egy kisebb részét kapták meg, mert a vállalásaik nem teljesültek.
Janiczak Dávid, Ózd polgármestere Facebook-kommentekből értesült a Wellis leépítéséről, a hír pedig mélységesen lesújtotta. Majd elmondta, korábban 2400-2500 főt foglalkoztattak azok a nagy foglalkoztatók, akiknek a jelenlegi épületeiben most összesen 394 ember dolgozik, így ez a város számára katasztrofális.