Több mint 100 halálos áldozata van a bangladesi áradásoknak (videók)
A pusztító időjárási jelenség már több mint 100 ember életét követelte, akiknek többsége megfulladt, villámcsapás érte, vagy kígyómarás miatt vesztette életét.
Az Independent értesülései szerint több mint 100 ember vesztette életét, és több millióan kényszerültek otthonuk elhagyására Banglades történetének valaha volt legsúlyosabb áradásában.
A helyi hatóságok vasárnap közölték, hogy az elmúlt 24 órában további 7 ember vesztette életét, így a halálos áldozatok száma 102-re emelkedett – a heves esőzések következtében május 17-én kezdődtek az áradások, melyek 64 körzetet sújtottak.
Az áradások miatt több mint kétmillió ember kényszerült elhagyni otthonát, akik egyre kétségbeesettebbek, hiszen a Vöröskereszt jelentése szerint csak ideiglenes szállást tudnak biztosítani az érintetteknek. A helyi hatóságok jelentése szerint az északkelet-bangladesi Sunamganj városának mintegy 94 százaléka, az északkelet-bangladesi Sylhet körzeteknek pedig 84 százaléka teljesen víz alá került.
A hatóságok közlése szerint a halálos áldozatok száma várhatóan emelkedni fog a napokban, mivel a mentőcsapatok jelenleg is azzal küzdenek, hogy valahogyan eljussanak az elárasztott területekre, ahol június eleje óta emberek milliói várják a segítséget.
A helyi vészhelyzeti műveleti központ legutóbbi árvízjelentéséből pedig kiderült, hogy a halálos áldozatok többsége fulladás, kígyómarás, vagy villámcsapás következtében vesztette életét az árvíz által sújtott területeken. A 160 milliós lakosú Banglades kifejezetten alacsonyan fekszik, így sajnos nagyobb az esély arra is, hogy egy komolyabb esőzés áradások sorozatát indítja el, ahogyan most is.
Tudósok szerint az ilyen példátlanul heves időjárási események a jövőben csak szaporodni fognak az éghajlatváltozás miatt, s figyelmeztettek, az ország a közeljövőben valószínűleg egyre gyakrabban fog küzdeni természeti katasztrófákkal, így például árvizekkel és ciklonokkal.
A június eleje óta folyamatosan emelkedő vízszint elmosta az utakat és épületeket tett tönkre, a lakóépületek lakhatatlanná váltak, az emberek pedig azon dolgoznak, hogy megtalálják a menedékhelyekre vezető utakat. Az áradások nem csupán a lakóépületeket és az utakat tették tönkre, de a termést is: a gazdák segélyért folyamodtak, miután a rizstermést elárasztotta a víz, ez pedig humanitárius válsággal fenyegeti az országot.