Donald Trump személyesen tekintette meg az űrtechnológiai vállalat legújabb Starship rakétakísérletét, amely azonban vegyes eredményeket hozott.
A NASA közlése szerint 2030-ra kifejlesztenek egy új holdjárót, amely segíti a küldetéseket és lehetővé teszi az emberek számára, hogy felfedezzék a Hold különböző területeit.
Az egyik szakértő hangsúlyozta: a következő hónapokban tovább fokozódhat a napkitörések, geomágneses viharok előfordulása, amelyek intenzívebb sarki fényt és potenciálisan veszélyes napviharokat okozhatnak a Földön.
A Vast bemutatta a Haven-2 nevű űrállomása terveit, mely lényegesen fejlettebb lehet a jelenlegi Nemzetközi Űrállomásnál.
Az időjárási jelenséget a Nemzetközi Űrállomásról is videóra vették, valamint a NASA is hátborzongató felvételeket osztott meg.
Az Európai Űrügynökség azon dolgozik, hogy ha egy nagyobb kockázatot jelentő aszteroida tart a bolygónk felé, azt képes legyen az emberiség eltéríteni.
A tervek szerint október 10-én kezdik meg az Europa Clipper űrszonda küldetését, amelynek mintegy 5 évre lesz szüksége ahhoz, hogy elérje a Jupitert.
Akár a 2030-as évekig is tovább működhet a Voyager-2 szonda, ennek azonban az ára is megvan: egyre több tudományos műszerét kell leállítani.
A Barnard-csillag körül találták meg azt az újabb exobolygót, aminek csupán 3,15 földi napra van szüksége ahhoz, hogy megkerülje a központi csillagát.
Sunita „Suni” Williams pilóta és Barry „Butch” Wilmore parancsnok 8 nap helyett 8 hónapot töltenek az űrben.
A Nemzetközi Űrállomás által rögzített felvételek meglehetősen beszédesek.