A Kínai Népi Felszabadító Hadsereg „objektív és tisztességes álláspontot képvisel”, senki sem használhatja azonban az ukrán válságot ürügyként Kína ellen.
Nyugat és Oroszország között egyre nő a feszültség, ennek eredményeképp a NATO hajókat és repülőgépeket telepít Kelet-Európába az orosz haderőfejlesztés miatt.
Folyamatosan ott lóg a levegőben az orosz invázió veszélye Ukrajnában, ezért minden egyes hadi cselekedet hordozza magában a robbanás veszélyét.
Már előfordult a korábbiakban, hogy Oroszország kibertámadással zavarta meg Ukrajna elektromos hálózatát, ezért most is fel kell készülni erre az opcióra.
Párizs és Berlin is vállalná a mediációt Oroszország és Ukrajna között, hogy csökkenjen a feszültség Európa keleti határánál.
Jens Stoltenberg, a NATO főtitkára közölte, nem fogják visszavonni a szervezet 2008-as döntését, hiába Moszkva követelése.
Joe Biden egy szombati sajtótájékoztató során figyelmeztette Oroszország elnökét, hogy meg se próbálja megborítani Ukrajna belső stabilitását.