A Parker Solar Probe március 22-én mindössze 6,1 millió kilométerre közelítette meg a Nap felszínét, miközben sebessége elérte a 692 ezer kilométer per órát.
A NASA figyelmeztetést adott ki a következő 24 órában várható napkitörésekről, melyek közül néhány globális kommunikációs zavarokat okozhat.
Visszatért az a napfolt, ami múlt hónapban a Magyarországról is látható sarki fényt okozta, és azt mondják, nem érdemes lebecsülni.
Fontos kérdéseket válaszolhatnak meg a legújabb észlelések.
Az indiai űrkutatási hivatal, az ISRO szombaton jelentette be, hogy az Aditja-L1 nevű, a Naphoz küldött szondájuk elhagyta a Föld vonzáskörzetét.
A kilövésre a Sriharikota szigetén található Satish Dhawan Űrközpontból, helyi idő szerint 11 óra 50 perckor került sor.
Következő missziójukkal a Nap rejtélyeire szeretnének válaszokat találni.
Állításuk szerint a Nap élete végéhez közeledve gyors növekedésbe kezd majd, ezzel elpusztítva a hozzá legközelebb eső bolygókat.
A mostani fogyatkozáshoz hasonlót legutóbb 2015-ben lehetett megfigyelni, akkor 59 százalékát takarta ki a Hold a Nap területének. A következő nagyobb, Magyarországról 47 százalékosan látszó fogyatkozás 2027. augusztus 2-án fog bekövetkezni.
Vajon Naprendszerünk legkisebb bolygóján is hasonló folyamatok játszódhatnak le, mint a Földön, és a geomágneses viharok sarki fényeket idézhetnek elő az égitest égboltján?
Várhatóan április 14-én, csütörtökön éri el bolygónkat az áramlat, melynek következtében intenzív sarki fényre lehet számítani.