A közel-keleti feszültségek fokozódása miatt számos ország, köztük Magyarország is állampolgárai távozását sürgeti Libanonból.
Összesen 61 holttestre bukkantak, akik hajótörés következtében hunytak el, nem lehetett rajtuk már segíteni.
Tüntetések törtek ki a kelet-líbiai Derna városában, ahol több ezer ember életét követelték a gátak összeomlása nyomán útjukra indult áradások.
Egyre nagyobb a káosz a tragikus kimenetelű természeti katasztrófa halálos áldozatainak száma kapcsán, ugyanis jóformán minden szervezet különböző számokat közöl.
Egy helyi tisztviselő ugyanakkor elismerte, kevés az esély, hogy ennyi idő után túlélőket találjanak. Hozzátette, az utóbbi három napban 450 holttestet találtak a tengerparton és a romok alatt.
Egy héttel azután, hogy a több ezer ember életét követelő áradások söpörtek végig a líbiai Derna városán, megérkeztek az első segélyek a túlélőknek.
A természet erejénél nincs erősebb, és ez Líbiában is kiderült, ahol óriási pusztításokat végeztek az áradások.
A helyiek egyre dühösebbek, ahogy sorra emelik ki az újabb és újabb áldozatok holttestét a romok közül, s azt mondják, az illetékesek figyelmen kívül hagyták a gátak veszélyes állapotára vonatkozó figyelmeztetéseket.
Miután az özönvízszerű esőzések nyomán átszakadtak a gátak, a tetemes mennyiségű víz pillanatok alatt pusztító útjára indult, így a helyieknek csupán perceik voltak arra, hogy felmérjék a helyzetet és megpróbáljanak elmenekülni.
Ahogy az várható volt, a magyarok is csatlakoznak a líbiai mentőcsapatokhoz.
Az Európai Unió úgy döntött, félmillió eurós segélyt mozgósít a líbiai árvíz károsultjainak.