Az óceánokon szembetűnő a változás, de mi ennek az oka?
Indonézia fővárosában olyan súlyos mértékeket ölt a légszennyezés, hogy a köztisztviselők számára elrendelték az otthoni munkavégzést.
Egy friss, globális tanulmányban mutattak rá a szakértők, hogy a légszennyezés összefüggésbe hozható az emberi egészséget veszélyeztető antibiotikum-rezisztencia növekedésével.
Ez a szám pedig kifejezetten aggasztó, hiszen ezek alapján az egész világon jelenleg 13 olyan ország van, ahol egészségesnek minősül az általunk belélegzett levegő.
Mindez enyhe növekedést mutat az előző évhez képest, viszont a 2005-ös adatokkal összehasonlítva 45 százalékkal alacsonyabb az arány.
Megközelítette a koronavírus-járvány előtti szintet az EU-ban végzett gazdasági tevékenységekből fakadó károsgáz-emisszió 2021 harmadik negyedévében.
Az úgynevezett mesterséges levelek kulcsszerepet játszhatnak az éghajlatváltozás elleni küzdelemben. Egy mérnökcsapat most olyan megoldást mutatott be, amely a jelenlegi technológiákhoz képest százszoros hatékonyság mellett képes megkötni a szén-dioxidot.
Olyannyira súlyossá vált a légszennyezettség mértéke világszerte, hogy a károsgáz-kibocsátás után fennmaradó összetevők nemcsak az asztmás gyermekek, hanem az átlagemberek egészségét ugyanúgy terhelik.
Minden egyes esztendőben átlagosan 13 ezer magyar állampolgár veszíti életét a légszennyezés okozta komplikációk miatt.
A Greenpeace petíciójához több mint 45 ezren csatlakoztak, és azt kérték Karácsony Gergelytől, hozza előre a fővárosban esedékes korlátozásokat.
Kapcsolatot találtak kutatók az időskori elbutulás és a légszennyezés intenzitása között.