Indonézia fővárosában olyan súlyos mértékeket ölt a légszennyezés, hogy a köztisztviselők számára elrendelték az otthoni munkavégzést.
Az úgynevezett mesterséges levelek kulcsszerepet játszhatnak az éghajlatváltozás elleni küzdelemben. Egy mérnökcsapat most olyan megoldást mutatott be, amely a jelenlegi technológiákhoz képest százszoros hatékonyság mellett képes megkötni a szén-dioxidot.
Olyannyira súlyossá vált a légszennyezettség mértéke világszerte, hogy a károsgáz-kibocsátás után fennmaradó összetevők nemcsak az asztmás gyermekek, hanem az átlagemberek egészségét ugyanúgy terhelik.
Minden egyes esztendőben átlagosan 13 ezer magyar állampolgár veszíti életét a légszennyezés okozta komplikációk miatt.
A Greenpeace petíciójához több mint 45 ezren csatlakoztak, és azt kérték Karácsony Gergelytől, hozza előre a fővárosban esedékes korlátozásokat.
Kapcsolatot találtak kutatók az időskori elbutulás és a légszennyezés intenzitása között.
Miközben a koronavírus-járvánnyal viaskodunk, gyakran elsiklik a tekintetünk a környezetszennyezés jelenlegi mértéke felett, ami végeláthatatlan egészségügyi károkat okozhat mindannyiunk szervezetében.
Miközben a koronavírus-járvány következtében emberek százezrei hunytak el, addig egy másik pandémia is tombol évtizedek óta, melyet nehéz lesz megállítani.
A svéd kormány szerint az éghajlati hatásokat, például a bioüzemanyagok használatát is figyelembe kell venni a díjak kiszámításakor.
Egy frissen nyilvánosságra hozott tanulmány szerint a káros PM2.5 részecskék által okozott légszennyezés csak Újdelhiben 54 000 ember halálát okozta az elmúlt év során, ahol a WHO által még egészségesnek tartott szintek hatszorosa volt a légszennyezettség szintje.
Nem túl jó hírek érkeztek a magyarországi légszennyezettségről, mivel számos helyen tovább emelkedtek ezek a negatív értékek.