Az Egyesült Államok elnöke sem tartja túl valószínűnek azt a forgatókönyvet, hogy Ukrajna visszaszerezze Krímet, miközben továbbra sincs ütőkártya a kezükben a háború kapcsán.
Az ukrán elnök továbbra is tartja azon álláspontját, miszerint nem lehet addig tartós béke, amíg a Krím vissza nem kerül ukrán fennhatóság alá.
A brit hírszerzés legfrissebb jelentése szerint az iráni fegyveres alakulat, a Forradalmi Gárda "a helyszínen segíti Oroszországot" az orosz-ukrán háborúban, nevezetesen a Krímen.
Az orosz tisztviselők szerint még túl korai lenne okokról és következményekről beszélni.
Az oroszok természetesen a Krímet is magukénak tekintik, Antonov szerint ebben semmi agresszív dolog nincs, hiszen az Egyesült Államok is pont így cselekedne.
Oroszország teljesen be akarja hálózni a megszállt területek oktatási rendszerét, hogy már a legkisebb kortól megkezdjék a lakosság agymosását.
A 2014-es népszavazás eredményét – amely során a lakosság többsége az elszakadás mellett döntött – sem Ukrajna, sem az Egyesült Államok, sem pedig az Európai Unió nem ismeri el.
A lap úgy fogalmaz, hogy az USA jóváhagyta, hogy az ukránok amerikai fegyvereket vessenek be a Krím visszafoglalására.
2021 szeptemberében tartóztatták le őket.
Ukrajna megerősítette, mindenképpen meg akarják semmisíteni a hidat, amit még Oroszország épített.
Műholdas felvételek bizonyítják, hogy kifejezetten nagy károk keletkeztek a krími orosz légibázisban a keddi robbanásokat követően.