A brüsszeli testület vizsgálja a lehetőséget.
Ha a november 22-i bizottsági ülésen nem kerül sor a döntés meghozatalára, december 6-ig még kevesebb idő marad, hogy ennek kapcsán előbbre jussanak.
Egy 2021-es jelentés szerint mindez ellentétes az uniós értékekkel, valamint Ukrajna fejlődésének egyik fő akadálya.
A Twitteren fejtette ki álláspontját, amely által biztos benne, hogy meg kell indítani a 7-es cikkely szerinti eljárást hazánkkal szemben.
A Fidesz európai parlamenti (EP-) képviselőcsoportja állítja, az Európai Parlament Magyarország-ellenes álhírkampányt folytat, közlésük szerint ugyanis a Magyarországról szóló Delbos-Corfield-jelentés legelfogultabb megállapításait jelenítik meg, azt a látszatot keltve, mintha az EP állásfoglalásában foglalt állítások tények lennének.
A német cég azt reméli, hogy Magyarországot minél előbb kizárják az Európai Unióból, addig is ő minden alkalmat megragad, hogy kitoljon a magyarokkal.
A kormányfő az interjúban kitért a holland társadalmi feszültségekre, egyebek között a kormány agrárpolitikája miatt tüntető gazdákra, a menekültügyi válságra, a családtámogatási botrányra. Elismerte, hogy e válságok alatt "kevésbé volt látható", mint amennyire az ország vezetőjének kellene.
Kissé elszomorító, de az Európai Bizottság elnöke Magyarországgal példálózva figyelmeztette az olaszokat arra, hogy tartsák tiszteletben az uniós normákat, máskülönben úgy járnak, mint Magyarország és Lengyelország.
Menczer Tamás szerint elvárható lenne, hogy a holland külügyminiszter legközelebb akkor foglalkozzon Magyarországgal, ha a saját országában végre sikerült rendet tenni.
A lengyel külügyminiszter-helyettes szerint „mesterkélt érvekkel van dolgunk”.
Az Európai Bizottság az EU történetében is példátlan lépésre szánta el magát, amikor arra tett javaslatot, hogy zárolják Magyarország uniós támogatásának jelentős részét.