Idén már 51 migráns vesztette életét a csatorna átkelése közben.
A kétségbeesett illegális bevándorlók jellemzően veszélyes vízi utakat tesznek meg hajóikkal, a legtöbb terhet pedig Olaszország viseli a bajba jutott bevándorlók kimentésében.
A Turks- és Caicos-szigetek hatóságai nem unatkoztak az ünnepek alatt sem, hiszen csaknem 300 illegális bevándorlót vettek őrizetbe.
Idén eddig összesen 265 ezer határsértőt fogtak el Magyarországon, ami megmutatja, hogy milyen komolyan kell venni a helyzetet.
A brit miniszterelnök meglepő határozottsággal jelentette ki, hogy azokat, akik illegálisan lépnek be az Egyesült Királyság területére, "gyorsan visszafogják küldeni".
Miután a brit és a francia kormány megállapodást kötött a La Manche-csatorna körüli együttműködés fokozásáról, mindkét ország bejelentette, hogy fokozza a biztonsági intézkedéseket a területen.
A cseh hadsereg a jelentések szerint összesen 320 katonát vezényelt a hétvégén a cseh-szlovák határra, akik a rendőrséggel közösen fognak járőrözni, hogy korlátozzák az illegális bevándorlók bejutását.
Az egyik megoldás a jelenlegi kérdésre a migrációs védvonal délebre való tolása jelentené, amiről Bakondi György beszélt.
Ha a Mi Hazánkon múlna, már tűzparancs lenne érvényben a határon az illegális migránsok és az embercsempészek miatt.
Mint ismert, a miniszterelnök csütörtökön személyesen látogatott Bécsbe, ahol találkozott az osztrák kancellárral.
Az illegális bevándorlók nem vesznek vissza, rengetegen próbálkoztak az elmúlt hétvégén.