A Mol-csoport ezúttal Azerbajdzsánnal kötött egy nagyon fontos üzletet.
A vállalkozókra vonatkozó főbb rendelkezések majd csak 2024. január elsején lépnek hatályba, de egyes elemeit már most alkalmazni kell.
Az Európai Gáztárolók Szövetségének (GIE) adatai alapján az európai gáztárolók (UGS) töltöttsége rekordnak számító, 97,89 százalékra emelkedett.
Szijjártó Péter magyar külügyminiszter elmondta, minden szempontból biztosítottak a feltételek ahhoz, hogy Magyarország földgáz- és kőolajellátása zavartalanul folytatódjon.
A Mol Kelet-Magyarországon hajtott végre sikeres fúrást, és nem kevesebb, mint három új gázlelőhelyet fedezett fel.
Továbbra sincs miért aggódnia a magyaroknak a földgázt illetően, van belőle elég.
Már zajlanak az egyeztetések a háttérben egy jövőbeni import kapcsán a kőolaj és a földgáz területén.
A nagyjából 40 millió otthon csaknem felét, 49 százalékát fűtik gázzal, és a lakások 14 százalékát ellátó távhőszolgáltatók nagy része is földgázzal működteti erőműveit.
Véleménye szerint a polgárok azért nem érzékelik az energiaválságot, mert az ország sokkal nehezebb időszakokra is felkészült, ez mégsem mehet így tovább.
Az FSZB szerint a szabotázs- és terrorcselekmény-kísérlet mögött ukrán különleges szolgálatok álltak. Az üggyel kapcsolatban négy orosz állampolgárt őrizetbe vettek.
Az Európai Unió javaslataiból arra következtethetünk, hogy azt akarják, a felelősen gondolkodó és cselekvő tagállamok majd vigyázzanak azokra is, akik valamilyen oknál fogva nem tették meg a megfelelő lépéseket.