Ezúttal a baromfiágazat számára jelentett be jelentős támogatást a kormány.
Októberben ütötte fel fejét a baromfikra erősen veszélyes H1N1 madárinfluenza-fertőzés Hollandiában, a szaporodó esetek miatt pedig a leölt állomány mostanra meghaladja az egymilliót – számolt be a Portfolio. A holland mezőgazdasági minisztérium közlése szerint 13 észak- és kelet-hollandiai gazdaságban találták meg a vírust. A betegség feltehetően vándormadarakkal érkezett az országba, amelyek megfertőzték a Bentelo község […]
Jelentősen emelkedtek a takarmányárak szeptember óta, valamint számos olyan körülmény uralkodott el a baromfipiacon, amelynek árrobbanást kellett volna eredményeznie.
A jelenlegi járványügyi helyzet lehetővé teszi, hogy egy újabb fontos változtatást hagyjanak jóvá, ami alapján visszavonják a baromfik zárt tartására vonatkozó előírást.
A Nemzeti Élelmiszer-biztonsági Hivatal (Nébih) közleménye szerint a nádudvari tenyészpulyka-állományban madárinfluenza-fertőzést igazoltak, ezért elrendelték a 11 769 állatot számláló állomány leölését.
Oroszország regisztrálta az első H5N8 madárinfluenzával megfertőzött beteget, a vírustörzs pedig a madarakról terjedt át emberre.
Franciaország 600 ezer baromfi leölését tervezi, miután az országban is megjelent a madárinfluenza, így nagy eséllyel meg tudják akadályozni, hogy a kacsaállományok tovább terjesszék a vírust.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma madárinfluenzát fedezett fel egy Komárom-Esztergom megyei gazdaságban, ahol nagy számban tartanak pulykákat. A vírus jelenléte, illetve a vonuló vadmadarak által továbbterjedő fertőződés veszélye miatt az érintett gazdaságokban azonnali hatállyal megkezdték az állomány leölését.
A koronavírus-járvány miatti lezárások következtében egyre mélyebbre süllyedt a magyarországi baromfiágazat, így az is könnyen elképzelhető, hogy a farmok a közeljövőben örökre bezárhatnak majd.