Hongkong történetének legnagyobb nemzetbiztonsági perében 45 demokráciapárti aktivistát ítéltek el, többségüket többéves börtönbüntetésre.
A tüntetők a New York-i Grand Central Terminalnál tiltakoztak a Gázai övezet elleni izraeli légicsapások ellen.
Ezúttal egy musicalt szakítottak félbe az aktivisták.
A brit miniszterelnök otthonát fekete szövettel borították be az aktivisták, s ezzel kívánják jelezni nemtetszésüket, amiért a miniszterelnök támogatja az északi-tengeri olajkitermelést.
A természetvédő csoportok közölték, hogy akár 20 millió aktivistát is mozgósíthatnak, hogy a zöld ígéretek betartására kényszerítsék a brit kormányt.
Bár a szervezet elsősorban felnőtteknek kínálja az eszközöket, de igény esetén 11 éves kor alatti gyerekeknek is eljuttatják, bár ehhez szülői beleegyezés szükséges.
Noha a spanyol aktivisták 10 hosszú és munkával teli évet áldoztak arra, hogy újra életet leheljenek az elhagyatott faluba, a hatóságok ezt nem nézték jó szemmel.
Az orosz-ukrán háború nyomán egyre komolyabb az aggodalom annak kapcsán, hogy odáig fajulhat a helyzet, hogy ténylegesen bevetésre kerülnek a nukleáris fegyverek – az aktivisták új generációja pedig most azért küzd, hogy atommentes legyen a világ.
A demonstrálók szóvivője elmondta, hogy mélyen elítélik az ehhez hasonló cégek tevékenységei által okozott „ökológiai és társadalmi katasztrófát”.
Az észak-koreai rezsim korábban közölte, hogy "halálos megtorlás" vár azokra, akik továbbra is Kim Dzsongun-ellenes léggömböket küldenek fel Észak-Koreába a határon, ám a dél-koreai aktivistákat ez nem igazán hatotta meg.
Ökocídiumról beszélünk, amikor egy terület ökoszisztémáit károsítják, pusztítják, vagy épp teljes mértékben megsemmisítik: az aktivisták kezdeményezése pedig e cselekmények büntethetőségét célozza, ám egyelőre megoszlanak a vélemények a büntethetőségről.