Tele van csillagközi üstökösökkel a Naprendszer, egyre többet fedeznek fel belőlük
Az Oumuamua után számos másik idegen vendég is tiszteletét teheti errefelé, de nem mindegyik menekül el élve.
Túl sokat nem is láthatunk belőlük, ez persze nem azt jelenti, hogy ne lenne még több ilyen üstökös, ám a felfedezésük egyáltalán nem egyszerű. Eddig mindössze két ilyen objektumot találtak a csillagászok, amelyek sebessége utal arra, hogy nem a Naprendszerből érkeztek.
De egyáltalán hány képes eljutni idáig? Csillagászok szerint meglehetősen kevés, hiszen amely a Jupiter pályáján belülre kerül, azok többségét néhány millió éven belül elpusztítja a gázóriás, melynek gravitációja magához vonzza azokat.
Hogy pontosan hány csillagközi objektum halad át a Naprendszeren, azt továbbra sem lehet tudni. Ám becslések szerint százas nagyságrendben lehetnek jelen, és hosszú évekbe telik, mire visszatérnek a csillagközi térbe.
Az űrkutatók vélekedése szerinte a bolygóképződést általában üstökösök kilökődése kíséri, így rengeteg lehet szabadon szerte az univerzumban – számolt be róla az IFL Science.
Ha egy a Naprendszerünkbe vetődik, idővel óhatatlanul vagy a Napba, vagy a gázóriásokba csapódik, ami azt jelenti, hogy a felfedezett „látogatók” valószínűleg csillagászati léptékben mérve nemrég érkeztek a közelünkbe.