Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Tárgyak felszínéről vagy állatoktól csak minimális eséllyel kaphatjuk el a koronavírust

Megnyugodhatunk, ugyanis az Amerikai Járványügyi Hatóság (CDC) legutóbbi jelentése szerint rendkívül kicsi az esélye az ilyesfajta megfertőződésnek.

Egészség/Életmód
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Talán nem vagyunk egyedül azzal, hogy naponta kétszer is fertőtlenítjük a telefonunk érintőképernyőjét, mert azt valaki más bármikor megfoghatta vagy esetleg rálehelhetett. Sokan még az állatoktól is félnek, mivel berögzült a köztudatba, hogy a koronavírus eredetileg denevérektől származik és kutyák is terjeszthetik.

Nos, nem mondjuk, hogy hagyjuk abba a készülékeink és a tárgyaink tisztítását, hanem arra szólítunk fel mindenkit, a paranoia helyett inkább hallgasson a szakemberekre. Soron kívül Nem túl rózsás a levegőminőség, a Sajó völgyében viszont egyenesen veszélyes

A CDC felújította a COVID-19 kórokozó terjedésével kapcsolatos ajánlásait. A legnagyobb változtatást csütörtökön hajtották végre az útmutatón a következő két mondat hozzáadásával:

„A vírus könnyedén terjed emberek között. A vírus más módon nagyon nehezen terjed.”

Azért tették bele ezt a rendkívül fontos irányelvet az ajánlásukba, mert a közösségi távolságtartáson kívül az emberek túl sokat törődtek a banális, koronavírushoz egyáltalán nem is kötődő tevékenységekkel, melyeknek semmi értelme nincsen.

Angela Rasmussen, a Columbia Egyetem virológusa nemrég úgy nyilatkozott, hogy szerinte nincs abban semmi rossz, ha egyszer-kétszer áttörölgetjük fertőtlenítővel átitatott nedves kendővel a lakásunkban lévő bútorok felszínét, mivel ezzel valóban tisztán tarthatjuk a környezetünket. Egyúttal hozzátette, a tárgyak felületéről képtelenség elkapni a koronavírust, ezért az élelmiszerek kémiai szerekkel való kezelését végképp nem javasolja.

Nem kell félnünk akkor sem, ha házi kedvencünkről kiderült, megfertőződött a COVID-19 kórokozójával, mivel macskáról vagy kutyáról emberre szinte nulla az esélye a vírus terjedésének a CDC szerint.

Az állatok megannyi káros organizmust hordoznak magukban, amelyek komolyabb veszélyt jelenthetnek az emberekre, gondoljunk csak a veszettségre, a botulizmusra vagy a toxoplazmózisra, viszont a nem humán koronavírustól bizonyítottan védve érezhetjük magunkat.

A COVID-19 pandémia kórokozója továbbra is emberi cseppecskékkel fertőz, amelyeket a legjobban úgy védhetjük ki, ha betartjuk a legalább 2 méteres távolságot egymástól és odafigyelünk arra, hogy rendszeresen szellőztetünk zárt tereken, ahol korábban emberek voltak, valamint mindig hordunk többrétegű szövetből készült maszkot és naponta többször alaposan megmossuk a kezünket.

A malária ellenszere úgy tűnik, hatástalan a koronavírussal szemben:

https://liner.hu/nem-javit-sot-inkabb-ront-a-betegek-allapotan-a-hidroxiklorokin/