Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Már szükségállapotot hirdettek Floridában

Már szükségállapotot hirdettek Floridában

Már szükségállapotot hirdettek Floridában
Fotó: Törött jelzőlámpa jelzi, hogy hamarosan megérkezik az Isaias névre keresztelt trópusi vihar a Florida állambeli Miami Beachre 2020. augusztus 2-án. Az Isaias hurrikán előző este trópusi viharrá gyengült. MTI/EPA

Egy közelgő trópusi vihar miatt volt szükség arra, hogy szükségállapotot hidessenek.

Florida kormányzója elővigyázatosságból szükségállapotot hirdetett az állam 34 megyéjében hétfőn a szárazföldhöz közelítő Nicole trópusi vihar miatt.

A cikk a videó után folytatódik

Ron DeSantis sajtóközleménye arra kéri az érintett területeken élőket, hogy rendelkezzenek „katasztrófatervvel”, ha áradás által veszélyeztetett területen élnek, vagy olyan helyen, amelyet kitelepítés érinthet.

Mint írták, a jelen számítások szerint a vihar nem erősödik tovább, amikor szerda éjszaka eléri Florida tengerparti területeit az Atlanti-óceán felől. A félidős választások előtti napon keltezett figyelmeztetés arról nem szól, hogy az érintett területeken élők tartózkodjanak a szavazáson való részvételtől.

A trópusi viharrendszer középpontja helyi idő szerint hétfő délelőtt mintegy 550 mérföldre keletre volt a Bahama-szigetektől, és nyugati-északnyugati irányba haladt. A Nemzeti Hurrikánfigyelő Szolgálat számításai szerint a vihar Floridában érinthet olyan területeket is, amelyeken szeptember végén az Ian-hurrikán komoly pusztítást okozott.

(MTI)